banner461
banner195

Nevşehir'de Seçimlere Üniversitesi Damga Vuracak!

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Yerel seçimlerde Nevşehir Belediye Başkanını büyük ölçüde Üniversite öğrencileriyle Genç Nüfusun belirlemesi bekleniyor. Nevşehir de üniversite öğrencileri yerel seçim sonuçlarını nasıl etkileyecek?

Nevşehir'de Seçimlere Üniversitesi Damga Vuracak!
21 Ocak 2014 Salı 15:00

banner143
banner134
YEREL SEÇİMLERİN SONUÇLARINI GENÇLER VE ÖĞRENCİLER BELİRLEYECEK...!

 Nevşehir Üniversitesi’nde eğitim gören 12 bine yakın öğrencinin, merkezde eğitim gören 8 bin küsür 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin sonuçlarına damga vurması bekleniyor. Üniversite Öğrencileri, oylarını kullanmak için nüfus müdürlüklerine akın ediyor.

Edindiğimiz bilgiye göre şuana kadar 8 Bini aşkın Üniversite öğrencisi oy kullanmak için müracaatını yapmış durumda.

30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere tüm partiler ve adayları son sürat hazırlanıyorlar. Seçim çalışmaları kapsamında vatandaş ve esnaf ziyaretlerine ağırlık veren adaylar, halkın desteğini sağlamak için projelerini anlatmaya başladılar. Kimileri esnafın derdine derman olacağını, kimisi de vatandaşın yolunu, suyunu yapacağını vaat ediyor. Ama Üniversite Öğrencilerini unutanlar büyük bir gerçeği göz ardı etmiş olacağı belirtiliyor.

Nevşehir, şehir olarak küçük olmasına rağmen oy bakımından üniversite gibi büyük bir oy potansiyele sahip kurumu bünyesinde barındırıyor. 

Yerel seçimlerde üniversite öğrencilerinin tercihinin seçimin sonucunu etkilemesi bekleniyor.Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Mart ayında yapılacak mahalli idare seçimlerinde sonucu gençlerin ve özellikle de öğrencilerin belirleyeceğini vurguladı.


NEVŞEHİR'DE SEÇİMLERİ GENÇLER BELİRLEYECEK

“Genç seçmenler bu seçimin en önemli belirleyicisi olacaktır” tespitinde bulunan FİB Haber Genel Koordünatörü Fikret Çapacı, 18 yaşını doldurarak ilk defa oy kullanma hakkını elde eden gençlerin, toplam oyların yüzde 7’sini oluşturduğunu hatırlattı. Özellikle partilerin birbirlerine yakın oy oranına sahip olduğu illerde üniversite gençlerinin tercihlerinin daha da önem kazanacağına işaret eden Çapacı,İlimiz Nevşehir'de de Yerel seçimleri belirleyecek önemli etkenin üniversite öğrencileri olduğuna dikkat çekti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Doğru tespit - 4 yıl önce
aylar öncesinde adayların öğrenciye yatırım yapıyor olması gerekiyordu. i̇çlerin uyanık bir aday çıkarda seçim propagandasına öğrencileri eklerse alır başını gider
Avatar
Nevşehirli - 4 yıl önce
İnşallah öğrenciler seçime yeteri kadar katılırlar çünkü öğrenci oyu herhangi bir çıkarı olmaz öğrenci gençtir ve ideolojisine göre oy verir yoksa herhangi bir çıkar beklemez
Avatar
üniversiteli - 4 yıl önce
oyu sadece üniversite mezunu veya üniversitede okuyan gençler kullansın.ak parti en fazla yüzde 3 alır.ne dediğim anlaşıldı sanırım.
Avatar
bor-niğde hattı - 4 yıl önce
başkan üniversiteye en son ne zaman geldi birgün gelip ne yersiniz ne içersiniz derdiniz ne öğrenci kardeşim,memur kardeşim demedi şimdi akılları başına mı geliyor
Avatar
öğrenci - 4 yıl önce
oyum mehmet varol başkanımıza
Avatar
evet dogru - 4 yıl önce
üniversitede birkaç militan hoca var merak etmeyin onlar iyi çalışıyor mhp kesin kazanır
Avatar
Gazikentli - 4 yıl önce
nevşehirde üniversite okuyan biri olarak açıkca belirtiyorum.oyum mehmet varol'a.böyle düşünen onlarca arkadasım var.biz nevsehirli değiliz o yüzden kim kimdir bilemiyoruz ama memleketin su son halinde kararımız mhp dir.gazikentli iso