banner461
banner195

Nevşehirli öğrenciler Kastamonu’da projelerini sundular

Mehmet Akif Okumaları kapsamında ülke genelinde Eski Tarım Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü himayesinde yürütülen proje kapsamında Kastamonu bölge toplantısı yapıldı.

Nevşehirli öğrenciler Kastamonu’da projelerini sundular
17 Mayıs 2016 Salı 13:39

banner143
banner134
Program kapsamında ilk olarak Mehmet Akif’e ait fotoğraflarla Kastamonu 3 Mart konferans salonunda resim sergisi düzenlendi. Serginin açılışına TBMM Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Beşir Atalay, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Kastamonu il Yöneticileri ve Nevşehir Okuma Grubu öğrencilerin ile grup sorumlusu Serpil Aşıcı da katıldı. 
Serginin ardından Kastamonu’da orta öğretim kurumlarında (liselerde) toplam 12 panel yapıldı. Panellere Kocaeli, Sakarya, Bolu, Konya Akşehir, Çorum, Konya, Aksaray ve Nevşehir illerinden gelen okuma grupları katıldı. 
Programa “Nevşehir Akif Okuma Grubu” olarak dört adet bildiri ile katıldık. Panellerde;
2000 Evler Anadolu Lisesi öğrencisi Nursena Soydemir, İstiklal Marşı’nın Büyük Mesajı,
Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Betül Yücefaydalı, Akif´in Vatan, Millet, Doğu, Batı, Modernleşme, Çağdaşlaşma, İslamcılık ve Medeniyet Anlayış, Nevşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Bengisu Yağcı, Akif’in Öne Çıkan Karakter Özellikleri,
Kız İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Ebru Nisa Gedik, Akif’e Göre Kurtuluş Yolu konulu bildirileri sundular.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.