banner461
banner195

Ödemiş Çankaya’ya, Dede Maltepe’ye

Ürgüp ilçesine 8 yıla yakın süre belediye başkanlığı yapan Bekir Ödemiş Ankara’da, bir dönem Nevşehir Milletvekilliği yapmış olan Mahmut Dede ise İstanbul’da siyaset hayatlarına devam ediyor.

Ödemiş Çankaya’ya, Dede Maltepe’ye
25 Ekim 2013 Cuma 12:58

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp ilçesine 8 yıla yakın süre belediye başkanlığı yapan Bekir Ödemiş Ankara’da, bir dönem Nevşehir Milletvekilliği yapmış olan Mahmut Dede ise İstanbul’da siyaset hayatlarına devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisinden iki dönem Ürgüp belediye başkanlığı görevinde bulunan Bekir Ödemiş, hatırlanacağı üzere 2011 Yılında yapılan Milletvekilliği seçimlerinde CHP’den Milletvekili adayı olmuş ve belediye başkanlığından istifa etmişti. Beklenen oyu alamayan ve soluğu Ankara’da alan Ödemiş Çankaya’yı mesken tutmuştu. Ödemiş şimdi siyasi hayatına da Çankaya belediye başkanlığı ile devam ediyor.

İstanbul’da yaşayan ve 2007 Yılına kadar Nevşehir kamuoyunda pek kimsenin tanımadığı bir insan iken piyangodan çıkar gibi Milletvekilliği sıralamasına giren ve bir dönem Nevşehir milletvekili olarak görev yapan Mahmut Dede ise İstanbul’da Maltepe belediye başkan adaylığını açıkladı.

Bekir Ödemiş ve Mahmut Dede’nin aday gösterilip gösterilmeyeceği merakla bekleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
murat boyraz - 5 yıl önce
haberinizde bahis edilen kişiler nevşehire hizmet etmiş katkıda bulunmus degerli sahıslardır onlardan biri olan sn.mahmut dede topaklımızın yetiştirdigi ender siyasetcilerdendir haberinizde piyangodan çıkar gibi milletin vekili oldu diyorsunuz oysa sn.dede nevşehir için ve nevşehirliler için calışmıstır bizlere düsenin sn dede yi desteklemek oldugunu lütfen unutmayalım siz degerli habercilerimizin biraz daha dikkatli davranmalarını gerektiğini düşünüyorum.sevgi ve saygılarımla