banner461
banner195

Osman Süslü Uçhisar'ı Salladı “Bizim Yarışımız Hizmet Yarışı“

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için seçim çalışmalar hızla devam ederken, Uçhisar Belediye Başkanı ve AK Parti Başkan Adayı Osman Süslü Uçhisarlılar’a hitap etti. Silene (Hanem Onyx) Düğün Salonu’nda gerçekleştirdiği bilgilendirme toplantısına yaklaşık 1500 kişi katıldı.

Osman Süslü Uçhisar'ı Salladı “Bizim Yarışımız Hizmet Yarışı“
24 Mart 2014 Pazartesi 14:04

banner143
Osman Süslü Uçhisar'ı Salladı
İlgili Galeriye Git
banner134
 Bilgilendirme toplantısına Nevşehir AK Parti Milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan, Ebubekir Gizligider,  AK Parti Merkez ilçe başkanı Salih Açıkgöz, il ve merkez ilçe yöneticilerinin yanı sıra İl genel meclisi üye adayları, Uçhisar Belediye Meclis Üyeleri ve Meclis üyesi adayları katıldı. Coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan AK Pati Milletvekilleri ve Uçhisar AK Parti Belediye Başkan Adayı Osman Süslü, “Uçhisar sizinle gurur duyuyor, durmak yok yola devam, en büyük başkan Osman Başkan” sloganları ile salona girdiler. AK Parti Osman Süslü’nün açılış konuşmasının ardından salonu dolduran Uçhisar halkına hitap eden Nevşehir AK Parti Milletvekili Ebubekir Gizligider;AK Parti’nin milletin iradesi ve gücüyle yoluna devam ettiğini belirterek, yine milletin desteği ile yollarına devam edeceklerini dile getirdi. Başbakan Erdoğan’ın Davos’taki duruşunun dünyadaki etkilerini anlatan Gizligider, 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler için çalışmalarının hızla devam ettiğini kaydetti.  Gizligider, Uçhisar halkının Osman Süslü’ye gösterdikleri ilgi ve alakanın takdire şayan olduğunu; muhalefet partilerinin meydanlardaki kalabalıkları gördükçe bizim sizlerle bir araya gelmemizi istemedikleri ve kıskandıkları için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni olağanüstü toplantıya çağırıyorlar. Fakat sonuç ortada, diyen Gizligider, Uçhisar halkına Başbakan RecepTayyip Erdoğan’ın selamını getirdim demesinin ardından salonu dolduran Uçhisarlılar tarafından coşku ile alkışlandı. AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü’ye bundan önce nasıl destek oldularsa bundan sonra da aynı şekilde 3 Milletvekili,  İl Belediye Başkanı, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, tüm bakanlarımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte Osman Süslü’nün yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Ak Parti Nevşehir  Milletvekili Ahmet Erdal Feralan ise yaptığı konuşmada; 30 Mart yerel seçimlerinin demokrasi açısından önemli bir sınav olduğunu belirterek, "30 Mart'a kadar esnafımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı, ilçe ve beldelerimizi ziyaret edeceğiz. Hemşerilerimize içinde bulunduğumuz şartları anlatacağız. Bu yerel seçimlerin sadece Ak Parti'nin ve adaylarının seçimi olmadığını, bu seçimin milletimizin seçimi olduğunu anlatacağız. Siyasi hayatımızda 30 Mart'ı yeni bir milat olarak görüyoruz. Türkiye üzerinde büyük oyunlar oynanmaktadır. Sandıktan ümidini kesenler ve milletin iradesine güvenmeyenler ne yazık ki sokak hareketleriyle veya çeşitli senaryolar ile iktidar olacaklarına inanıyorlar. Bu senaryoları dış güçler de destekliyor. Onların da bu işte parmağı var. Bu millet çok badirelerden geçmiştir. 30 Mart'ta milletimiz geleceği için oy verecektir. Sayın Adnan Menderes'e kurulan tuzak, 28 Şubat'ta Sayın Erbakan'a kurulan tuzak, Sayın Turgut Özal'a kurulan tuzak bugün Ak Parti ve Sayın Başbakanımıza kurulmak isteniyor. Bu tuzakları milletimiz bozacaktır" şeklinde konuştu. Milletvekillerinden sonra söz alan AK Parti Uçhisar Belediye Başkan Adayı Osman Süslü ise; “5 yıla yakın zaman içerisinde Uçhisar’da, orataya koyulan yatırımlarla, kasabanın gerek bugününün ve gerekse yarınının özlenen kasaba olma yolunda imajının belirgin hale getirildiğini söyledi. Süslü, “Her şeyin en iyisine layık olduğuna inandığımız halkımızdan aldığımız güç ile yola devam ediyoruz. Halkımızın yıllarca hayalini süsleyen modern ve sosyal belediyeciliği tesis ediyoruz.”dedi.  2009 yılında göreve geldikten sonra Uçhisar’ın, bir turizmim kasabası özelliklerine uygun olması için büyük bir çaba harcadıklarını dile getiren Osman Süslü, 2009 yılından bu yana Uçhisar için neler yaptıklarını anlattı. Hazırladıkları slayt gösterisi üzerine konuşan ve 5 yıl boyunca Uçhisar’a neler yaptıklarını anlatan Başkan Süslü “Biz lafa değil icraata bakarız, biz yapmadıklarımızla değil, yaptıklarımızla konuşuruz” dedi. Başkan Süslü icraatlarını tek tek anlatırken sözü, salonu dolduran yüzlerce Uçhisarlı tarafından “Dik dur eğilme, Uçhisar seninle Gurur duyuyor, sen bizim ikinci Osman çavuşumuzsun” sloganları ile kesildi. 

Uçhisar’da bugüne kadar turizm sektöründe istenen katma değerin bir türlü elde edilemediğini gözlemlendiğini anlatan Süslü, “Son 5 yıla yakın bir zamandan beri de turizmdeki bu alt ve üst yapı eksikliklerimizi büyük oranda giderdiğimize inanıyorum. Kasabamızda üst yapıda fiziksel gelişmeler sağlarken, gerek turizm ve gerekse çevre açısından da temelde en önemli sorun haline gelen Cezaevi Kanalizasyon Hattı yapımını tamamladık. Bu çalışmaların ortaya konulmasında halkımızın yakın ilgi ve desteği bize ciddi bir güç kazandırdı. Kalkınan, sürekli gelişen ve büyüyen bir kasaba modeli ile Uçhisar’ın her alanda hak ettiği konuma geleceğine inanıyorum.”diye konuştu. Başkan Süslü, Uçhisar’ın yakın bir gelecekte halen devam eden üst yapı çalışmaları ile bir dünya kasabası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Uçhisar Kasabası’nın; Uçhisar Kalesi ve Çevresi Dönüşüm Projesi, Meydanımız, Kapalı Pazar yerimiz ile artık imrenen değil, imrenilen bir kasaba profiline sahip hale geldiğini kaydetti. Süslü “ Uçhisar Belediyesi’nin bir dünya kasabası özelliklerine sahip olması yönünde ortaya koyduğu yatırımlara, başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti hükümeti kabinesi ve Nevşehir Milletvekilleri A. Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider büyük katkılar sağlamaktadır. Kendilerine Uçhisar halkım adına teşekkürü bir borç biliyorum. Bir ve beraber olarak çözülemeyecek bir meselemizin olmadığına inanıyoruz. 5 yıla yakın bir zamandan beri de halkımıza ne söz vermişsek daha da fazlasını yerine getirdik. Halkımızın istek ve önerilerine kulak vererek ne gerekiyorsa yapmak için tüm çabamızla çalışacağız” diyen Osman Süslü Kaya Otel’in ipotek verilmediğini özellikle kendi dönemlerinde Kaya Otel’in üzerinde bulunan ipoteğin kaldırıldığını ve otelin yüzde yüz tapusunun artık Uçhisar Belediyesi’ne ait olduğunu kaydetti.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
EFSANE GERİ DONDU UCASARA - 4 yıl önce
yok 2500 ki̇şi̇ vardi bi̇ti̇ni̇z geli̇yor ali̇.bey geli̇r ucasar başkan görsün
Avatar
uchisarlı - 4 yıl önce
orada olaydında göreydin beyefendi ali bey kim osman çavuş kim alibeyle kıyaslanamaz bile osman hocaaaa
Avatar
kim tutar seni - 4 yıl önce
yürü be kim tutar seni osmanbaskanımmmmm
Avatar
Yorumcu - 4 yıl önce
aliibey bayanlara yönelik toplantıda:600 bayana hitap etti.
gençlere yönelik toplantıda 200 gence hitap etti
yetişkinlere yaptığı toplantıda:680 yetişkine hitap etti.
osman süslü neden tek tek ayrı yapmadı demekki sıktı kadın-kız-çoluk çocuk-yetişkin karma yaptı çünkü yetişkin 350 ekkek vartdı. osman bey fazla şişirme
Avatar
ef - 4 yıl önce
çok yazık ettiniz uchisara istediği başkan gelmedi insanlar hiç menmun değil yyyy
Avatar
tarafsız. - 4 yıl önce
yok canım atmışkan bari 5000 yapaydınız
Avatar
uçhisarlı - 4 yıl önce
sayın osman süslü senin yaptığın çok ayıptır. milleti şişirip insanlara yönlendiriyorsun senin amacın nedir? bunu biz mhp gençliğinden beklerdik çocuklar inanın çok mütevazi ve sakin ama senin içinde 3-5 kişiyi sen hırçınlaştırıyorsun? sebebi nedir bu kadar gergin olma osman bey iş olacağına varır.5 sene sona olursun başkan boş ver bu sefer bi dinlen
sayın fib haber bunu yayınla lütfen çokk yazıyoruz yayınlamıyorsun bunda bişi yok yayıla lütfen ortadaki lafları yazıyom kendimden uydurma değil.
Avatar
ucasarlıı - 4 yıl önce
Osman baskanim gibisi yok yine yıkacak ortalıgı ali beyy fazla havalara girme..!!