banner461
banner195

Prof. Dr. Ünsal Ban İstifa Etti !

Türkiye’de kurulmuş ilk Havacılık ve uzay bilimleri üniversitesi olma özelliğini de taşıyan Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban, 7 Haziran Genel seçimlerinde AK Parti'den Milletvekili Aday adaylığı için görevinden istifa etti.

Prof. Dr. Ünsal Ban İstifa Etti !
04 Şubat 2015 Çarşamba 22:25

banner143
banner134
NEVŞEHİR/ FİB HABER- Türkiye’de kurulmuş ilk Havacılık ve uzay bilimleri üniversitesi olma özelliğini de taşıyan Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban, 7 Haziran Genel seçimlerinde AK Parti'den Milletvekili Aday adaylığı için görevinden istifa etti. Hemşehrimiz Sayın Ban'ın bu İstifası Nevşehir'de büyük heyecan yarattı.

İstifasını İlk defa Basında www.fibhaber.com taşıdı...

Nevşehirli Prof. Dr. Ünsal Ban İstifa Etti ! Nevşehir Heyecanlı...


Yeni Türkiyenin Genç mimarlarindan Aslen Nevşehirli hemşehrimizde olan Prof. Dr. Ünsal Ban'ın istifası daha tüm sıcaklığını korurken Aday adaylığını hangi şehirden koyacağı merak konusu oldu... Elbette Nevşehir'den mi Aday olur yoksa başka bir şehirden mi aday olur orası şuan için bilinmesede Nevşehir'in artık 4.Milletvekili çıkarmasına çok yakın.Bu arada Dört değil Beşinci diyenleri duyar gibi oluyoruz. Evet hatırlanacağı üzere Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu Nevşehir e gerçekleştirdiği ziyarette kendisinin Nevşehir'in dördüncü Milletvekili olarak görülmesini istemişti.

Eeee şimdi iş başa düştü. Başbakanı ile Sayın Ban'ın Aday olması durumunda kabineye gireceğide muhtemel olarak düşünüldüğünde bir Bakanı ile 5 Milletvekili olaraktan Nevşehir 2023 e inşallah hak ettiği hizmetleriyle taşınacağının düşüncesi bile şimdiden tüm Nevşehirlileri heyecanlandırıyor...

İnşallah önümüzdeki günlerde de hagi siyasi partiden olursa olsun Nevşehir'in diğer kentlerdede Nevşehirli Milletvekili görmek nasip olur...Bu şehir herşeyi fazlasıyla hak ediyor bizce .Ya sizce ?

Bu arada Nevşehir gündemin adresi www.fibahber.com olarak Değerli hemşehrimiz Sayın Ban'a aday adaylığının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.

7 Haziran genel seçimleri öncesinde Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban, milletvekilliği adaylığı için istifa etti.

AK Parti'den milletvekili aday adayı olacak olan Ban, 9 Şubat'ta sona erecek yasal süreye 5 gün kala görevini bıraktı.

Aslen Nevşehirli olan Ban'ın Ankara birinci bölgeden aday olacağı öğrenildi.

Prof. Dr. Ünsal Ban, kuruluşundan bu yana THK Üniversitesi'nde rektör olarak görev yapıyordu.

ÜNSAL BAN KİMDİR?

Ünsal Ban, Ankara'da 1970 yılında doğdu. Çocukluğu Ankara'da geçti, ilk, orta ve lise tahsilini doğup büyüdüğü Başkent'te tamamladı. 1990 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Lisans, l996 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Finansman Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans, 1999 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe-Finansman Ana Bilim Dalı’nda doktora eğitimini tamamlamıştır.

Ünsal BAN, 1993 yılında Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi, Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Akademik kariyerini bu fakültede yürüten Ünsal BAN, 2005 yılında Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi Muhasebe/Finansman Anabilim Dalında Doçentlik kadrosuna, 2011 yılında da Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde profesörlük kadrosuna atanmıştır.

05 Nisan 2011 tarihinden itibaren Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü olarak görevine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Prof. Dr. Ünsal BAN, Almanca ve İngilizce bilmektedir. 

İstifası ile ilgili bir açıklamada bulunan Ünsal Ban şu ifadeleri kullandı:

5 Nisan 2011 tarihinden bugune kadar buyuk bir onur ve gururla yuruttugum Turk Hava Kurumu Universitesi Rektorlugu gorevimden 5 Subat 2015 tarihi itibariyle Adalet ve Kalkinma Partisi'nden Milletvekili Aday Adayi olmak icin ayriliyorum.

Bu surecte benden desteklerini esirgemeyen basta Cumhurbaskanimiz Sayin Recep Tayyip ERDOGAN ve Basbakanimiz Sayin Ahmet DAVUTOGLU olmak uzere, burada isimlerini sayamayacagim beraber yurudugumuz dostlarimiza, tum yonetici ve calisma arkadaslarima cani yurekten tesekkur ediyorum. Allah hepimizin yar ve yardimcisi olsun.

Saygilarimla. Prof. Dr. Unsal BAN.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
siyasi yorumcu atakan - 3 yıl önce
4. vekilimiz olacağına nevşehir vekili olsunda bizim 3'lü görsün gününü : )
Avatar
bu kim - 3 yıl önce
adini birak soyadini bile ilk kez duydum. yok daha neler
Avatar
:) - 3 yıl önce
kardeşim hocayı tanımıyor olman senin sorunun bu hocadan bir şey eksiltmez siyaset böyledir işte hocanın veya diğer aday adaylarının karşısında dilini yutacak insanlar siyasete girdimi bir kişi ona ahkam kesmeye başlarlar kimdir bu aday adayları kişilikleri birikimleri nedir bulundukları yerlerde nevşehire yaptıkları katkı nedir bilirmisin yokkk bilmessin sen hergün nevşehirde yaşıyorsunda ne oldu bende seni tanımıyorum nevşehire ne katkın var ayıptır hergün nevşehirde yaşamakla nevşehire hizmet gelmez sen şimdi necdet adayıda tanımazssın git kaç nevşehirliyi kamu kurum ve kuruluşlarında işe soktu rasim arıyıda tanımassın git sor bakalım neler yaptı hüsnü güneşide tanımassın yazık ya yazık ama senin gibilerin burda saçmalaması ile bu işler olmuyor az kaldı şimdi sağlam bir bomba aday daha geliyor salı gününü bekleyelim...
Avatar
yaklaşımın yanlış - 3 yıl önce @:)
memleket dışında önemli makamlara gelmiş nevşehirli hemşerilerimizle her zaman gurur duyarız. bu arkadaş tanımadığını yazmış. olabilir. herkes herkesi tanıyacak diye birşey yok. en büyük yanlışı ise önemli makamlardaki hemşerilerimizin kaç kişiyi işe soktuğundan bahsetmişin. biz hiç duymadık ama eğer doğru ise bu zihniyette değişmelidir arkadaşım. hak eden insanlar işe alınmalıdır. siyasi ayrım gözetilmemelidir. senin gibilerin zihniyeti yüzünden memleketimiz bazı noktada 1 adım öteye gidemiyor. sonuçda bu tip işlerde kul hakkına girer. acizane fikrimiz budur. saygılar
Avatar
:) - 3 yıl önce @yaklaşımın yanlış
eğer yazdıklarımı yeniden okur iseniz ben kaçtane nevşehirliyi işe soktuğundan bahsettim herhangi bir siyasi ayrımı andıracak bir cümle kullanmadım haa şunuda söyliyeyim bana nevşehirli olduktan sora nerden hangi partiden olduğunun bir anlamı yok ben nevşehirliyi işe aldırırım sanırım maksat hasıl oldu...
Avatar
Gizli arşiv - 3 yıl önce
Bir numaralı paralel haş haşi isbatı var kiripto paralel
Avatar
medet - 3 yıl önce
bu arkadaş zamanında ülkücüydü şimdi nerelere savruldu böyle
Avatar
Mehmet Gölcük - 3 yıl önce
Arkadaslar nevsehırde oturmak hıc
Bır seyı çözmez keskeherkes unsalhoca gıbıolsa