banner461
banner195

Rasim Arı, 'Hayvan Hakları Taahhütnamesi'ni imzaladı

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı, Hayvan Hakları Koruma Taahhütnamesi imzaladı...

Rasim Arı, 'Hayvan Hakları Taahhütnamesi'ni imzaladı
13 Mart 2019 Çarşamba 15:18

banner143
banner134

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı, Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Nevşehir İl Temsilcisi Sevinç Dörtkol ile seçim ofisinde görüşerek, hayvanseverlerin taleplerini ilettikleri Hayvan Haklarını Koruma Taahhütnamesi’ni “Belediye Başkanı seçildiğim takdirde doğayı ve hayvanların yaşam haklarını koruyacak ulusal ve yerel bazda çalışmalar yapacağıma söz veriyorum” diyerek imzaladı.

Hayvan sevgisinin önemine değinen Rasim Arı açıklamasında; "Hayalimizdeki Nevşehir için hazırladığı projeler içerisinde temelde insanı hedef aldıklarını, bunun yanına da çevremizde yaşayan canlıların yaşamasını hedeflediklerini söyledi.

Konuyla ilgili projeler geliştirdiklerini ifade eden Arı, Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan alacağımız hibe desteği ile bir hayvan kasabası inşa edeceğiz. Bu şekilde Nevşehir’deki sokak hayvanlarının tamamını bir araya toplayarak bir büyük barınak inşa edeceklerini, burayı aynı zaman da bir bakım merkezi olacağını söyledikten sonra sözleşmeyi imzaladı.

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Nevşehir İl Temsilcisi Sevinç Dörtkol'da Rasim Arı'ya teşekkür ederek, göreve geldiği takdirde bu işlerin takipçisi olacaklarını ve belediye ile yapacakları işbirliğinin minik dostlarımızın bakımından, sahiplendirilmesine ve kısırlaştırılmasına kadar bir çok konuda faydalı olacağını belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.