banner461
banner195

Rasim Arı Nevruz kutlamalarına katıldı

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde düzenlenen nevruz kutlamasına katıldı.

Rasim Arı Nevruz kutlamalarına katıldı
22 Mart 2019 Cuma 13:14

banner143
banner134

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı, Nevşehir Hacı Bektaş Veli  Üniversitesinde düzenlenen nevruz kutlamasına katıldı.

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı, nevruzun Türk dünyasının en önemli geleneklerinden biri olduğunu söyledi.

Belediye başkanlığı döneminde nevruzu Nevşehir'de eskiden olduğu gibi bayram havasında kutlanacağını ifade eden Rasim Arı, Gençlerede tavsiyelerde de bulunarak, "İnşallah güzel mesleklere sahip olursunuz, bunun için vargücünüzle çalışın. Ama bir taraftan da toplum işlerine duyarlı olun. Fakat kavgacı, dışlayıcı bir üslupla değil, kucaklayarak, severek, aşkla yapın bunları" diye konuştu.

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı yaptığı açıklamasında; "Milletleri meydana getiren temel unsurlardan biri de kültür dediğimiz değerlerdir. Dil, örf ve adetler, inançlar, sanat ve edebiyat bir toplumun geçmiş yüzyıllardan beri akıp gelen değerleridir. Bayramlar ve kutlamalar maddi hayatımızın manevi hayatla kesiştiği en önemli noktalardan biridir. Baharın gelişi, Doğanın uyanışı olan ve Ergenekon'dan milletçe çıkışımızı simgeleyen Nevruz kutlamalarımızı Mazhar Bağlı hocamızın ev sahipliğinde Üniversitemizde gerçekleştirdik..Bu uyanışın memleketimiz ve coğrafyamıza hayırlar ve bereket getirmesini diliyor, Bu vesileyle Nevruz bayramınızı kutluyor, insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.