banner461
banner195

Şimdi Başbakan Kim Olacak?

Başbakan Erdoğan Köşk'e çıkarsa yeni Başbakan kim olacağı konusu gündeme oturdu...

Şimdi Başbakan Kim Olacak?
10 Ağustos 2014 Pazar 16:57

banner143
banner134

 30 Ağustos'ta Çankaya'ya çıkmaya hazırlanan Tayyip Erdoğan'ın, kendisinden sonrası için iyi düşünülmüş stratejisine dikkatle bakanlar, Türkiye'nin gelecek siyaset sürecinde hataya yer olmadığını görüyor, Yeni Başbakan'ın kim olacağını aşağı yukarı anlıyor.

Görünen tablo şu:

Yeni siyasetin kılcal damarlarında dolaşan kan iki kentimize doğru akıyor.

Konya ve İzmir, yeni Başbakan'ı çıkarmaya çok yakın. Ahmet Davutoğlu veya Binali Yıldırım'ın yıldızı parlıyor.

2023-2053-2071 YOLUNDA:

Erdoğan, Yeni Türkiye yolunda tarihi manifestosunu 1 Temmuz'da Ankara'da açıkladı. Manifestonun ruhunu, 2023- 2053-2071 hedefleri içeriyordu.

Selçuklu-Osmanlı-Türkiye Cumhuriyeti parantezinde üç Türk imparatorluğunu işaret ediyordu. Konya, İstanbul-

Ankara'da, rüyalarımızın başkentleri olarak tarihimizi süslüyordu. Erdoğan'ın, son mitingleri de aynı ruh ve heyecanla gerçekleşiyor. Yarın (Cumartesi) son miting Büyük Selçuklu İmparatorluğu'nun başkenti Konya'da. Selçuklu-Osmanlı- Türkiye Cumhuriyeti yolundaki son mitingin Konya olarak seçilmesi, Ahmet Davutoğlu'nun da yeni Başbakan olmasına bir işaret olarak kabul edilebilir mi?FİDAN, BAKAN OLACAK MI?

MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın Bakan olacağını daha önce yazmıştık. Ahmet Davutoğlu'nun Başbakan olması halinde Fidan'ın Dışişleri Bakanı olacağı kuvvetle konuşuluyor.BALKON MESAJLARI

Aziz halkımızın kararıyla Cumhurbaşkanı seçilecek Tayyip Erdoğan'ın, 10 Ağustos 2014 Pazar akşamı AK Parti Genel Merkezi'nin balkonundan yapacağı muhtemel konuşmanın izlerini dikkatle takip ediyorum. Silkinişin ve dirilişin adı resmen kondu. 21. yüzyıl, Müslümanlar'ın yeniden silkiniş, diriliş ve birliğin kuruluş yüzyılı olmaya adaydır.

77 milyon hep beraber 2023 yürüyüşüne başlıyor. Büyük hedeflerimiz var. Bu hedefleri gerçekleştirebilecek dik duran, mücadele eden, koruyan ve milletimizle her zaman gerçeği paylaşan, "Sadece milletin önünde, sadece Allah'ın önünde eğilirim" diyen güçlü liderinizi Çankaya'ya çıkardınız.

Sandıklarda sadece Türkiye Cumhurbaşkanı'nı seçmedi. İslam coğrafyasına gözü gibi bakan lider de ilan edildi. 100 yıl önce I. Dünya Savaşı'ndan sonra istilacı güçlerce Osmanlı coğrafyasının masa başında çizilmesini kabul etmeyen ülkemizin evlatları tarih yazdı. Tarih yeni bir doğuma şahit olacaktır. Anadolu topraklarından fışkıracak birliğin güneşi doğacaktır.

Devlet-millet muhabbetinin önünde hiçbir engel kalmayacak. Cumhuriyetimiz tam demokrasiyle taçlanacaktır. Anadolu ihtilali, rahmetli Adnan Menderes'in 14 Mayıs 1950'de kazandığı seçimle başladı.

14 Mayıs '50 Seçimlerinde 'Yeter Söz Milletindir!' sloganı bir ihtilal beyannamesi olarak duvarlara yazıldı.

Anadolu ihtilalinin hedefi cihan devleti/süper güç Türkiye'ydi.BÜYÜK TÜRKİYE

Aydınlık bir Türkiye, aydınlık bir gelecek hayalimiz var. Katliamların yaşanmadığı, savaşların olmadığı bir Türkiye hayalimiz var. Ayrımcılığı olmayan, zengin-fakir ayrıcalığı görülmeyen, vesayetsiz, kaynaşmış bir Türkiye, aziz milletimizin Ay-Yıldızlı bayrağın altında şerefle yaşadığı bir büyük Türkiye istiyoruz. 

SONUÇ: Adriyatik'ten Çin Seddi'ne kadar kaynaşmış, güçlü bir BÜYÜK TÜRK MÜSLÜMAN DÜNYASI hayal ediyoruz.

Yüzyılların derinliğinde, adalet, hakkaniyet, ahlak, estetik ve vicdan ilkeleriyle tarihte derin izler bırakan insanların torunları, yürek, vicdan, cesaret, metanet, aşk ve şaşmaz bir iradeyle yola koyulan aziz insanların son kararı, Tayyip Erdoğan'ın Çankaya'dan 2019 yürüyüşüne başlaması.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
OSMAN AYTREKİN - 4 yıl önce
ak parti̇