banner461
banner195

Sosyal Tesis İçin Girişimler Sürüyor

SAYDES’in şu an için Türkiye genelinde 5 bine yakın üyesinin bulunduğunu, ancak hızla üye sayısının arttığını kaydeden Tuzdelen, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in Sivil Toplum Kuruluşlarının sosyal tesis sahibi olmalarına büyük önem verdiğini, kendisinin de destekleriyle ilimizde en kısa zamanda bir sosyal tesis yapmayı arzu ettiklerini belirtti.

Sosyal Tesis İçin Girişimler Sürüyor
29 Ağustos 2013 Perşembe 13:33

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) SAYDES’in şu an için Türkiye genelinde 5 bine yakın üyesinin bulunduğunu, ancak hızla üye sayısının arttığını kaydeden Tuzdelen, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in Sivil Toplum Kuruluşlarının sosyal tesis sahibi olmalarına büyük önem verdiğini, kendisinin de destekleriyle ilimizde en kısa zamanda bir sosyal tesis yapmayı arzu ettiklerini belirtti.

SAYDES’e isteyenlerin 20 lira gibi aylık bir aidat ile üye olabildiklerini, isterlerse bu aidat oranını istedikleri zaman yükseltebileceklerini söyleyen SAYDES Şube Başkanı Hakkı Tuzdelen, “SAYDES bir taraftan dernekçilik faaliyeti yürütürken, öte yandan da yardımlaşma sandığı vazifesini yürütüyor. Bunu bireysel bir emeklilik gibi düşünebilirsiniz. Diğer bazı kurumlarda olan OYAK, İLKSAN gibi bu da sağlık sektörümüzün yardımlaşma ve dayanışma sandığı. Diğerlerine göre bazı avantajları da var. Üye profilinde sadece sağlıkçılar değil, taşeron firma elemanları, serbest eczacılar gibi kişilerde SAYDES’e üye olabiliyor. Çok küçük diyebileceğimiz aidatlarla üye olabiliyorlar. Aylık 20 TL gibi aidatlarla üye olabiliyorlar. İstenildiği zaman aidatları yükseltmek ya da azaltmak tercihi kişiye bağlı. Amacımız ticaretle üyeye bu işin geri dönüşümünü sağlamak. İlk hedeflerimizden biri bölgemizde polis evlerini ve benzeri sosyal tesisleri görüyoruz. Türkiye genelinde bizim sektörümüzdekilerin barınabilecekleri Hekim evleri dışında misafirhanelerimiz yok. Biz ilk olarak bu işe el atmak istiyoruz. İçerisinde tüm sosyal donatıları bulunan tesislerimiz olsun istiyoruz. Şu an için Türkiye genelindeki üye sayımız 5 bin dolayında. Birlik olmamız halinde yapamayacağımız iş yok. Nevşehir Belediye Başkanımız da bu tür konularda Türkiye’ye örnek olmuş bir insan. Bütün odalara ve Sivil Toplum Kuruluşlarına tüm imkanlarını seferber edebilmiş bir insan. Sağlık camiasından başka da Nevşehir’de sosyal tesisi bulunmayan hemen hemen kurum yok” açıklamalarında bulundu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hakkı tuzdelener - 5 yıl önce
teşekkürler fib haber...duyarlılığınız için.
Avatar
saydes nevşehir - 5 yıl önce
çok şükür ki 6 bin lerdeyiz artık..