banner461
banner195

SP, DP, BBP, İP, BTP Aday Çıkarabilecek mi?

Haziran genel seçimlerine 4 ay kala Nevşehir’de AK Parti, MHP ve CHP aday adaylarının kimler olacağına yanıt bulunmaya çalışılırken, ilimizde teşkilatı bulunan diğer siyasi partilerin de ne yapacağı merak konusu bir hal aldı.

 SP, DP, BBP, İP, BTP Aday Çıkarabilecek mi?
30 Ocak 2015 Cuma 17:00

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Haziran genel seçimlerine 4 ay kala Nevşehir’de AK Parti, MHP ve CHP aday adaylarının kimler olacağına yanıt bulunmaya çalışılırken, ilimizde teşkilatı bulunan diğer siyasi partilerin de ne yapacağı merak konusu bir hal aldı.

Henüz seçime dair bir girişimleri ve çalışmaları olduğu gözlenmeyen ve İlimizde teşkilatları bulunan Demokrat Parti, Büyük Birlik Partisi, İşçi Partisi, Saadet Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi gibi partilerin milletvekili adayı çıkarıp çıkaramayacakları belirsizliğini koruyor.

Demokrat Partide aylardır ülke ve ilimiz gündemine dair tek bir siyaset üretemeyen il başkanının varlığı da yokluğu da belirsiz durumda. Parti de genel merkezin Nevşehir’e ısmarlama bir aday göndermesi de muhtemel görünüyor.

Büyük Birlik Partisinde ise gözler 15 Şubat tarihinde yapılacak olan il kongresine çevrildi. Partinin il kongresinin ardından seçim çalışmalarına ağırlık vermesi bekleniyor.

İşçi Partisinde ise aday çıkarılıp çıkarılmayacağı bile belirsiz. Bağımsız Türkiye Partisi de adeta kapalı bir kutu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.