banner461
banner195

Tarihi Değerlerimize Kim, Ne Zaman Sahip Çıkacak?

Nevşehir’in Derinkuyu ilçesine bağlı Doğala ve Til köylerinde bulunan tarihi hanların akıbeti meçhul.

Tarihi Değerlerimize Kim, Ne Zaman Sahip Çıkacak?
10 Şubat 2014 Pazartesi 09:18

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Derinkuyu ilçesine bağlı Doğala ve Til köylerinde bulunan tarihi hanların akıbeti meçhul.

2009 Yılından bu yana İl genel meclisi üyesi olarak konuyu hem il genel meclisinde hem de konuyla ilişkili hemen hemen her ortamda gündeme getirdiklerini belirten MHP Derinkuyu İl genel Meclisi üyesi Yüksel Kızıltepe, tarihi hanların tamamen yok olmasının mı beklendiğini sordu.

Derinkuyu ilçesine bağlı Doğala Köyündeki Doğala Han ve Til Köyündeki Dolayhan’ın bölge turizmine kazandırılması için çok geç kalınmadan bir an önce girişimlerde bulunulmasını beklediklerini belirten İl genel meclisi üyesi Yüksel Kızıltepe, “Yıllardır dilimizin döndüğü kadarıyla hep ifade ettik. Derinkuyu ilçemizin iki köyünde bulunan tarihi hanların ülke turizmine, Kapadokya bölgesi turizmine kazandırılmasının aynı zamanda Derinkuyu ilçesinin de turizm konusunda yeni bir açılımı olacağını. Ancak ne yazık ki sesimizi kimse duymadı, ya da duymak işlerine gelmedi. Dolayhan ve Doğala Han bölgemizin bir kültür mirası. Bu mirasın hak ettiği şekliyle korunması için ilgili ve yetkililerin bir an önce harekete geçmesini bekliyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kamil - 4 yıl önce
Secim olmasa yuzunuzu goremeyecegiz...
Avatar
Sezer Şengül - 4 yıl önce @kamil
kamil kardeşim bilmiyorum seni ama ben yüksel kiziltepe'yi̇ her an her saat ilcemizde görüyorum herhalde sen fazla dişari çikmiyorsun yada yorum olsun di̇ye yazmisin yaziyi