banner461
banner195

Tekiner: Faizsiz işletme kredisi vereceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir Milletvekili adayı Bülent Tekiner’den esnafa kredi müjdesi geldi. İl merkezindeki seçim çalışmalarına ağırlık veren Tekiner, esnafları dolaşarak dertlerini dinledi. CHP’nin çözüm önerilerini anlatan Bülent Tekiner, küçük esnafın işini büyüterek, huzura kavuşmasına olanak sağlayacak projelerinin hazır olduğunu söyledi.

Tekiner: Faizsiz işletme kredisi vereceğiz
30 Mayıs 2015 Cumartesi 17:00

banner143
banner134

 NEVŞEHİR (Merkez) – Seçim çalışmasına hız kesmeden devam eden CHP’nin iddialı adayı Bülent Tekiner, Avanos ziyaretinin ardından geldiği il merkezinde esnafları dolaşarak sorunlarını dinledi. Ekonomik durgunluğun tedirgin edici boyutların ötesine geçerek buhran haline dönüştüğünü kaydeden Tekiner, “İşler nasıl? diye soruyoruz ama kazancınız belli. Cebinizdeki para belli. Durgunluk tahammül edilemez noktaya geldi.” diye konuştu.

 

GÜCÜNE GÖRE VERGİ

KOBİ’lerin mevcut piyasa koşullarıyla rekabet edemez hale getirildiğini savunan Tekiner, uygulanan vergi politikasının esnafın belini büktüğünü söyledi. CHP kadrolarının hazır olduğunu belirten Tekiner, vergi sistemini daha adil ve ekonominin rekabet gücünü artıran bir yapıya kavuşturmak için çalışacaklarını anlattı. İktidara gelir gelmez Gelir Vergisi tarife ve oranlarını farklılaştıracaklarını vurgulayan CHP’li Tekiner, herkesten gücüne göre vergi alınacağını açıkladı.

 

KREDİ MÜJDESİ

Esnaflara bir de müjde veren Tekiner, KOBİ’lere ödedikleri vergi ve sigorta primi tutarında faizsiz kredi verilerek finansmana erişimin kolaylaştırılacağını ayrıca Kredi Garanti Fonu’nun kullanımını etkinleştirerek, sermaye artırımı sağlayacağını bununla birlikte kadınlara ve genç girişimcilere öncelik tanınacağını anlattı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.