banner461
banner195

TOKİ’ye kadın eli değdi

Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Kadın Kolları, kent merkezindeki seçim çalışmasına devam ediyor. Her gün bir mahalleyi ziyaret eden CHP’li kadınlar eski TOKİ’de alan çalışması yaparak kadınlara aile sigortasını anlattılar.

TOKİ’ye kadın eli değdi
21 Mayıs 2015 Perşembe 16:09

banner143
banner134

 NEVŞEHİR (Merkez) - Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir örgütü 7 Haziran seçiminde 1. Sıra adayı Bülent Tekiner’i Meclis’e göndermeye hazırlanıyor. Ön seçimle birlikte İl genelinde iddialı duruma gelen Cumhuriyet Halk Partisi’nde Kadın Kolları büyük bir inançla çalışmaya devam ediyor. Bülent Tekiner’in kız kardeşi Aylin Tekiner’in de katılarak destek verdiği CHP’li kadınlar, her gün başka bir mahalleye giderek, iktidara gelmeleri durumunda kadınlara verilecek hakları anlatıyor, desteklerini istiyorlar.

 

KAPI KAPI DOLAŞIYORLAR

Milletvekili adayı Bülent Tekiner’in kız kardeşi Aylin Tekiner ve Nevşehirli olan Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ün kızı Zeynep Öz, CHP Nevşehir İl Kadın Kolları başkanı Mukaddes Eski ve kadın kolları üyeleriyle birlikte Eski TOKİ’ye gelerek alan çalışması yaptılar.

 

AİLE SİGORTASINI ANLATTILAR

Kapı kapı dolaşarak başta “Aile Sigortası” olmak üzere CHP’nin sosyal devlet vaatlerine ilişkin broşürleri evlere dağıtan Tekiner, iktidara gelmeleri durumunda Türkiye’de çağdaş bir sosyal güvenlik sistemi ve sosyal koruma ağının oluşacağını, sadaka kültürünün ortadan kaldırılacağını anlattı. Kadını toplumda hak ettiği saygın pozisyona oturtabilmek adına, Aile Sigortası desteklerinin evin reisi olarak gördükleri kadınlara verileceğini vurgulayan Aylin Tekiner, böylelikle geliri yoksulluk sınırının altında olan her yurttaşa aylık olarak, düzenli ve yeterli mali destek sağlanacağını belirtti.

 

YARDIMLAR KESİLMEYECEK

Kamuoyunda bilinçli olarak “yardımlar kesilir” algısını yerleştirmeye çalışanlar olduğunu, ancak Aile Sigortası Programı ile hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceğini anlatan Aylin Tekiner, çocuk desteklerini gebelikle birlikte başlatacaklarını, erken çocukluk döneminde sağlık ve beslenme, ileri yaşlarda eğitim ön koşulları ile tüm çocukların sağlık ve eğitim hizmetlerinden eşit şekilde yararlanmasını sağlayacaklarını açıkladı.     

 

BİRLİKTE ÇAY İÇTİLER

CHP Heyeti alan çalışmasının ardından site bahçesinde çay içen TOKİ sakini kadınlara da konuk olarak sohbet etme imkânı buldular.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.