banner461
banner195

Uçhisar İçin 24 Saat Kafa Yoracağım

Milliyetçi Hareket Partisi Uçhisar belediye Başkan Adayı Ali Karaaslan, göreve seçilmeleri durumunda Uçhisar kasabası halkı ile el ele verip 24 Saat Uçhisar için kafa yoracağını söyledi.

Uçhisar İçin 24 Saat Kafa Yoracağım
25 Şubat 2014 Salı 16:39

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Milliyetçi Hareket Partisi Uçhisar belediye Başkan Adayı Ali Karaaslan, göreve seçilmeleri durumunda Uçhisar kasabası halkı ile el ele verip 24 Saat Uçhisar için kafa yoracağını söyledi.

Bu haftaki röportajımızda göreve gelmeleri durumunda gerçekleştirmeyi planladıkları Turizm, Eğitim, Organik Tarım ve Hayvancılık, Sosyal Yardımlaşma, Sportif Yatırımlar ile beldenin 1950’li yıllardan bugüne değin yaşam kültürünü yansıtacak Canlı Müze projelerinin içereğini anlatan Milliyetçi Hareket Partisi Uçhisar Belediye Başkan Adayı Ali Karaaslan, bu projelerin tamamının kaynak sorunun bulunmadığına dikkat çekti.

MHP Uçhisar Belediye Başkan Adayı Ali Karaaslan, “Uçhisar’ımız için yapmayı planladığımız projeleri şöyle sıralayabilirim. İlki Turizm, bizim için vazgeçilmez. Daha önceki açıklamalarımda da belirtmiştim Uçhisar’da turistlerin vaktini geçirebilecekleri bir kompleks oluşturacağız. Yoğun olarak enerjimizi sarf edeceğimiz bir proje olacak. İkinci projemiz organik tarım ve hayvancılık. Bu proje belediyemizin bünyesinde oluşturulacak olan bir müdürlük marifetiyle yapılabilir. Ama mutlaka bu konuda da belediyemizin beldemize önemli katma değer sağlayacağına inanıyorum. Üçüncü projemiz beldemizin Mimari yapısını ilgilendiriyor. Turizm İmar Projesi konusunda çalışmaların yapıldığını ve son aşamaya gelindiğini biliyorum. Daha önceki başkanlarımız bu konuyu ele aldı onlara teşekkür ediyorum. Eğitim projemiz de var. Bu benim en az turizm projesi kadar önemsediğim bir proje. Uçhisar’da okuyan gençliğimiz yoğun. İlk, Orta, Liste ve Üniversite gençlerimize Ailelerinin maddi olanakları yetmediği taktirde, belediye bünyesinde oluşturacağımız bir fon marifetiyle ilkokuldan Üniversite mezunu oluncaya kadar mutlak suretle maddi katkı sağlayacağız. Eğitim öğretim fonu oluşturacağız. Bu işi yaparken kesinlikle Allah Rızası için. Veren ile Alanın yüzleşmeyeceği bir şekilde yapacağız. Öğrenci bu para kimden geliyor diye bilmeyecek. Allah nasip ederse, dünya çapında bir festival merkezi yapmak istiyorum Uçhisar’ımızı. Bu sözde kalmayacak. Gerek yerli ve yabancı turistler buraya kültür amaçlı geliyorlar. Kadınlarımıza yönelik spor alanı, yürüyüş yolları oluşturacağız. Bütün güvenlik tedbirlerini de alarak bunları yapacağız. Sporla ilgilenen gençlerimizi spora yönlendirecek tesisler yapmayı planlıyoruz. Uçhisar’ımız da canlı müze kuracağız. Uçhisar’da 1950’li yıllardan bugüne kadar nasıl bir hayat serüveni geçirmiş ise onu bu müzede yaşatacağız. Örneğin çocukluğumuzda sabah kalkınca tandır yanardı, çeşit çeşit çorba pişerdi. Kahvaltıyı peynir, zeytinle yapmazdık. Ürettiğimiz ürünleri de bulunduracağız. Örneğin Turistin yoğun olduğu saatlerde bir anamız, bacımız tandırın başında oturup bazlama ikram edecek. Sosyal Yardımlaşma ve dayanışmayı daha etkin bir hale getireceğiz. Bütün bu çalışmaların başında ben olamayacağım için bu işlere gönül veren, kendisini adamış insanlarımızı getireceğiz. Uçhisar bu tür insanlarla dolu. Bu kadarla mı kalıyoruz sıkıntımız yok. Açık yüreklilikle söyleyeyim 24 saat Uçhisar için kafa yoracağım. Ben değil biz olacağız” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hacı emmi - 4 yıl önce
sende kafa varmıki yoracaksın
Avatar
ucasarli - 4 yıl önce
Allah yolunu acik etsin. Sana guveniyoruz
Avatar
ucasarli - 4 yıl önce
Allah yolunu acik etsin. Sana guveniyoruz
Avatar
uchisarlı - 4 yıl önce
uçhisar ali karaaslan ile daha güzel olacak inş, kendisine ve ekibine inanıyoruz...
Avatar
EL İNSAF... - 4 yıl önce
haci emmi̇ adiyla yorum yapan arkadaşim. i̇nsanlari önce tani yanina gi̇t. projeleri̇ni̇ sor. eki̇bi̇ni̇ sor. şi̇mdi̇ki̇ yöneti̇m ve eki̇bi̇yle kiyasla. tahmi̇ni̇mce yanildiğini geni̇ş kapsamli düşünüyorsan anlarsin. uçhi̇sarimizin artik boşa gi̇decek bi̇r beş senesi̇ daha yoktur. bu güzel kasabamiza yazik olmasin. kulaktan dolma ve uydurulmuş sözlere kanmayalim.
Avatar
ucasarli - 4 yıl önce
Allah yolunu acik etsin. Sana guveniyoruz
Avatar
kıymet - 4 yıl önce
uçhisarın en çok ihtiyacı olan konu aslında ben değil biz olmak. biz olamadığımız için bölgede cılız kalıyoruz. alibeyin bu birlikteliği sağlayacak hoşgörüye sahip olduğunu düşünüyorum.
Avatar
uçhisarlı - 4 yıl önce @hacı emmi
böyle olmasa bu hallere gelmezdi zatn güvenimiz ali karaarslana sonsuz zaten hacı emmi sen bu kafayla gidersen asıl sende hiç birşey kalmayacak olsa bunu konuşmaya bile gücün yetmez senin konuştuklarına azda olsa dikkat ederseniz seviniriz..