banner461
banner195

Uğur: Gözümüz Aydın Kazanan Nevşehir esnafı ve Eğitimciler olmuştur

Türk-Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur yaptığı yazılı basın açıklamasında :" Gözümüz Aydın Kazanan Nevşehir esnafı ve Eğitimciler olmuştur dedi."

Uğur: Gözümüz Aydın Kazanan Nevşehir esnafı ve Eğitimciler olmuştur
23 Mayıs 2013 Perşembe 15:07

banner143
banner134

 BASIN AÇIKLAMASI

 Değerli Basın Mensupları, Değerli Nevşehir Halkı                                                       

Türk Eğitim-Sen Nevşehir şubesi başta İlimizin eğitimi , eğitim çalışanlarının talep ve istekleri olmak üzere çalışmalarını şekillendirip  mücadele ederken , aynı zamanda Nevşehir ilinin sorunlarını da yakından takip eden ve sivil toplum örgütü çerçevesinde çalışmalar yapan bir kuruluştur.

Şubemiz ve sendikamız gerek Nevşehir halkı tarafından , gerekse Nevşehir İlinde görev yapan  devlet memurlarının yakından tanıdığı ve takdir ettiği bir kuruluş olup , İlimizde de kurulduğundan bu tarafa en fazla üyesi bulunan sendika olması sebebiyle YEKİLİ SENDİKADIR ve Eğitim iş kolunda Nevşehir İlinde İKTİDAR olan kuruluştur.

Bu sene  yetkili sendika unvanımızı elimizden almak , şubemizi ve bizleri küçültmek, sesimizi kısmak için yaklaşık bir buçuk ay önce şubemize , içerisinde Nevşehir Milletvekillerinin , İktidarın İl parti yöneticilerinin ,İktidarın çoğu Belediye Başkanlarının ,İktidara yakın kuruluşların , bizlerin haklı söylemlerinden rahatsız olanların oluşturduğu bir ekip siyasi baskı, Tehdit, tayin atama sözü , çeşitli vaat  ile bir buçuk ay boyunca üyelerimiz rahatsız edilmiş sendikamızdan istifaya zorlanmış ve bir şekilde de istifa ettirilmiştir.

 Nevşehir AKP İl Teşkilatına Çerçevelemeleri için BELGE Gitti‏...

Önce Nevşehir Üniversitesi rektörlük seçimine burnunu sokan, daha sonra Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odasına  seçimlerine burnunu sokan , en son olarak da şubemiz üye sayılarını düşürmek için burnunu sokan  organizasyon her üç operasyondan da  mağlup olup olarak çıkmışlardır.
 

 Gerek Nevşehir Üniversitesi Rektörlük seçim sonucu , gerek Ticaret ve Sanayi Odası seçim sonucu , gerekse Şubemizin yetkili sendika ve en fazla üyeye sahip  sendika olması sonucu OLAYLARINDA

Kazanan Nevşehir esnafı ve Eğitimciler olmuş  Nevşehir AKP siyasetçileri  ise kaybeden taraf olmuştur.

Buradan Milletvekillerine , AKP İl Başkanına , sayımızı düşürmek için çalışma yapan AKP Belediye Başkanlarına , AKP yağdanlıklarına   sesleniyorum yapacağınız tek şey var  bulunduğunuz görevlerden derhal İSTİFA edin ,özür dileyin bu sonuçlar size ders olsun ve bir daha da bu işlere burnunuzu sokmayın.

İlimizde başta eğitim, sağlık, turizm, çağdaş kent hüviyetinden yoksun İl görüntüsü, İlimizde binlerce işsiz genç, işsizliğe çare olacak hiçbir yatırımın olmadığı  onlarca sorunlu ortamda ,  Milletvekilleri, sesini arada sırada önemli gün ve haftalar da basın açıklaması yaparak gördüğümüz AKP İl Başkanı , Takdire şayan hiçbir çalışma gerçekleştirmeyen AKAP Belediye Başkanları , sivil toplum örgütlerine müdahale edip , bizim adamımız seçilsin, bize hoş gelmeyen sözleri söyleyenler Yetkili sendika olmasın diye enerjilerini harcayacaklarına , Nevşehir Halkının kendilerine yüklediği asli işlerle uğraşsın ve aldıkları yüksek maaşları hak etsin den başka söylenecek söz olmasa gerek .

Türk Eğitim-Sen bu İlin göz bebeği , ses bayrağı  bir kuruluştur, onların çapları kadar estirdiği rüzgardan etkilenecek bir kuruluş değildir ve  iki gün önce açıklanan sayılarla yine yetkili sendika unvanını korumuş ve dimdik ayaktadır, Ayakta olmayanlar ise açıklanan tüm sonuçlara göre  Nevşehir AKP siyasetçileri olmuştur.

 

                                                                                                    23.05.2013

                                                                                                 Mustafa UĞUR

                                                                                                   Şube Başkanı

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
legend - 5 yıl önce
it ürür kervan yürür. sandıkta yine akparti merak etme hocam. o günde makarna şeker hikayesi anlatırsınız. bu millet helal oylarını sattığını düşünür bu millete satlık yaftası yapıştırırsınız. işine bak hocam işine.
Avatar
bozkurt - 5 yıl önce
arif parmaksız kadar olamadın be. adam kazandı çıktı adam gibi herkese teşekkür etti. sen çıkmışsın hala, tehdi ettiler, şantaj ettiler, kızdılar , dövdüler diye daha yanıyon. kazanmışsın işte daha ne konuşuyon birader
Avatar
delikanlı - 5 yıl önce
şu memlekette senin kadar cesur on tane adam olsaydı, sokaklarda elini kolunu sallayıp adamım diye gezen nice madamları daha öğrenirdik mustafa
Avatar
gerçek - 5 yıl önce
biraz bitin kanlanınca dilin çözülmüş.sen tüm memurların hakkını savunmak için ordasın.mhp nin değil
Avatar
onur - 5 yıl önce
usta bayağı abartmışsın. tes li leri rezil ediyosun be usta
Avatar
hak eden - 5 yıl önce
öyle konuşuyorsun.vekillerin memleketimiz için yaptığı hizmetleri sayalım.hepsini memleketimiz için yapıyorlar.senin yaptıklarını sayalım.koca bir hiç.hepsini kendin biryerlere gelmek için yapıyorsun acaba kimin aldoğı para hak edenin.boş konuşmak değil iş yapmak gerek
Avatar
onurlu - 5 yıl önce
onur seni takdir ediyorum.kimin peşinden gittiğinizi düşünüp iyi bir lider seçin kendinize
Avatar
gerçeklerle yüzleş - 5 yıl önce
sen nezaman istifa edeceksin hocam çok merak ediyorum.birilerıde seni sandığa gömer