banner461
banner195

“Ülkücüler Mücadeleye Hazır”

Ülkü Ocakları Nevşehir Şubesi düzenlediği basın açıklamasında Irak’ta son günlerde meydana gelen olaylarla birlikte Türkmenlerin içerisinde bulunduğu sıkıntılı durumdan kurtarılması gerektiğine dikkat çekildi.

 “Ülkücüler Mücadeleye Hazır”
19 Haziran 2014 Perşembe 18:48

banner143
banner134

 “Ülkücüler Mücadeleye Hazır”

NEVŞEHİR(MHA) Ülkü Ocakları Nevşehir Şubesi düzenlediği basın açıklamasında Irak’ta son günlerde meydana gelen olaylarla birlikte Türkmenlerin içerisinde bulunduğu sıkıntılı durumdan kurtarılması gerektiğine dikkat çekildi.

Ülkü Ocağı Nevşehir Şubesinde düzenlenen basın toplantısında Ocak Başkanı Yahya Leblebici, “Irak’ın kuzeyi olarak tanımlanan coğrafya; 10. Yüzyıldan itibaren Türklerin hâkim ve meskûn olduğu bir muhittir. Bugün burada 2 milyon civarında soydaşımız yaşamaktadır. Bölge, her ne kadar birçoğu yıkılsa da Türklerin imzasını taşıyan eserlerle doludur. Türkmeneli olarak ifade ettiğimiz bu coğrafya, hâkimiyetimizden çıktığı günden bugüne acılarla yoğrulmaktadır. Bunun son örneği de IŞİD terör örgütünün Musul ve Telafer’i işgal etmesi olmuştur. Sözde İslam adına cihat (!) ettiğini söyleyen bu örgütün; ne İslam’la ne de insanlıkla hiçbir ilgisinin bulunmadığı ortadadır. İnternette yayınlanan görüntüler bu terör örgütünün nasıl acımasız bir yapıya sahip olduğu hakkında fikir vermeye yetecek netliktedir. Bölgeden alınan bilgilere göre; halkın bir kısmı göç etmiş, diğer bir kısmı ise endişeyle beklemeye devam etmektedir. IŞİD adlı terör örgütünün soydaşlarımıza yönelik bir katliama girişebileceği ihtimal dâhilindedir. . Ülkemizin sınırlarına çok yakın bir mesafede bulunan Telafer’in işgaline sessiz kalmak; yarın ülkemiz içerisine yönelecek hadiselere cevaz vermek anlamını taşır. Türkiye Cumhuriyeti hem rehin alınan vatandaşlarını teslime zorlamak; hem de soydaşlarımızı güvence altına almak adına askeri seçenekleri gözden geçirmek mecburiyetindedir. Türkiye’nin gücünü test etmeye çalışan gafiller, bunun cevabının en sert şekilde almalıdır. Ülkemizin ve milletimizin menfaatlerine zarar verecek her girişimin, muhataplarına ağır bir bedel olarak geri döneceği ayan beyan gösterilmelidir. Aksi takdirde ülkemiz, eline silah alan herkesin korkutup, sindirebileceği aciz bir ülke olarak anılmaya başlayacaktır. Siyasi iktidarın “Büyük Devlet”, “Dünya Devleti” vurguları eğer gerçekse derhal ortaya koyulmalı; değilse söz sahipleri istifa ederek onurlarına bulaşan bu lekeyi temizlemelidir. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, her şartta ve her platformda Türkmeneli’nin sesi olmaya devam edecektir. Buradan herkese hatırlatmak isteriz ki; Ülkücü hareketin yiğit neferleri, gerekirse soydaşlarıyla birlikte omuz omuza mücadele etmeye hazır bulunmaktadır” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Asd - 4 yıl önce
Laf salatası, ışid kim ülkücüler kim
Avatar
MİLLEYETÇİ TÜRKİYE - 4 yıl önce
''laf salatası,ışid kim ülkücüler kim'' diyen vatanından yoksun beyni bitik mahluk. ülkücülerin kim oldugunu sizin gibiler iyi bilir. senden cacık olur salata değil.
Avatar
milletci - 4 yıl önce
ülkü ocakları başkanı yahya bey bugüne kadar ne yapmış nevşehir için???? sadece açıklama sadece açıklama... laf salatası hakikaten
Avatar
boş - 4 yıl önce
boş boş genclerı barı bırakın ögrenımlerını yapsınlar
Avatar
Yigitlerim - 4 yıl önce
Hadin o zaman gaz verip gençleri gönderelim yarın you tube de izleriz :-))) niye türkmenlere yardıma gidiyoruz da suriyedeki din kardeşimize gitmiyoruz çünkü biz asabiyet sahibiyiz kavmiyetciyiz ırkçıyız işhid ne kadar sapıksa ırkçılıkta o kadar sapıklıktır elhamdülillah biz islamla terbiye olduk ...
Avatar
fatih - 4 yıl önce @Yigitlerim
siz anladıgım kadarı ile islamiyetten bahsediyorsunuz islamiyet emreder ki birileri yardıma muhtacsa önce akrabalarınızdan baslayın ayrıca süriyeli binlerce insan türkiyede şimdi ve devlet göz kulak ouyor orda ölen türkmenler müslüman degil mi ?yoksa türkmen türk oldugu için ümmet mi sayılmıyor araplara gelınce agıtlar göz yası kendı kan bagımız olanlara yardım edelım dedımızde ırkçı faşist bu mu sızın islam anlayısınız ?