banner461
banner195

Ürgüpte Öğretmenlere pasta ikram edildi

Öğretmenler günü nedeniyle, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden başlayarak İlçe genelindeki ve tüm köylerdeki okullarda görev yapan öğretmenlere Ürgüp Belediyesi tarafından pasta ikram edildi.

Ürgüpte Öğretmenlere pasta ikram edildi
23 Kasım 2013 Cumartesi 10:41

banner143
banner134

 Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Başkan Yıldız, mesajında şu görüşlere yer verdi:"Bugün, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizin en seçkin günleri olan ”Öğretmenler Günü” dür.

Bu özel günün, tüm öğretmen arkadaşlarıma, eğitim camiamıza ve yurttaşlarımıza kutlu olmasını diliyorum. Ülkemizde ilk defa 1981 yılında kutlanan bu anlamlı günün 32 inci yılını, Atatürk’ün Okuma-Yazma seferberliğini başlattığı 24 Kasım 1928’in de, 85 nci yılını kutluyoruz.Toplumumuzda öğretmenlik mesleğinin çok seçkin ve özel bir önemi bulunmaktadır. Bu öneme paralel olarak öğretmenlerimize hak ettikleri önemin ve değerin verilmesi gerekmektedir. Türk toplumunda, öğretmen hakkı, ana-baba hakkıyla bir tutulmuş ve kutsal sayılmıştır. Çünkü öğrencilerini geleceğe hazırlayan öğretmen, öğrencilerinin gözünde ana ve baba kadar değerlidir, kutsaldır. Tabi ki, her nimetin bir külfeti vardır. Kaidesince bu durum öğretmenlerimize, çok özel ve büyük bir sorumluluk da yüklemektedir.Bu sorumluluk; geleceğimizin bizatihi kendisi olan çocuklarımızı en iyi şekilde ve çağdaş donanımlarla bezerken, en zor koşullarda dahi, ülkesine ve milletine olan bağlılık ve hizmet anlayışından kopmadan, erdemli, hoşgörü sahibi, demokratik, laik ve insani değerlere bağlı, sorgulayıcı ve araştırmayı ilke edinmiş bireyler olarak hayata hazırlamayı gerektirmektedir.Bu vesileyle, başta Başöğretmenimiz Atatürk olmak üzere, bugün aramızda bulunmayan tüm öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü, içtenlikle kutluyor ve aile bireyleriyle birlikte, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum."
Öğretmenler günü münasebetiyle, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden başlayarak İlçe genelindeki ve tüm köylerdeki okullarda görev yapan öğretmenlere Ürgüp Belediyesi tarafından pasta ikram edildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.