banner461
banner195

Vahit Özdemir FİB Haber'i Ziyaret Etti ...!

Melbourn Eski Konsolosu ve AK Parti'den Nevşehir milletvekili aday adayı Vahit Özdemir bugün Nevşehir gündemin adresi FİB Haber.Com İnternet Gazetemizi ziyaret etti.

17 Ocak 2015 Cumartesi 21:03

banner143
Melbourn Eski Konsolosu ve AK Parti'den Nevşehir milletvekili aday adayı Vahit Özdemir
İlgili Galeriye Git
banner134
7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimler öncesinde AK Parti'den Nevşehir milletvekili aday adayı olabilmek için istifa eden Melbourn Eski Konsolosu Vahit Özdemir bugün FİB Haber İnternet gazetemizi yeni açılan ofisinde ziyaret etti.

Gurbetteki tüm hemşehrilerimiz gibi Memleketim Nevşehir'den FİB Haber Merkezinin haberleriyle haberdar oluyoruz. Sizi Sürekli olarak takip ediyorum. Zaten Nevşehirle olan bağlantım bu güne kadar hiç kopmadı. Gerek eş dost akraba ziyaretleri için olsun gerekse aşığı olduğum topraklara her fırsatta gelip gidiyoruz. Şimdiye kadar Ülkemi yurt dışındaki görevlerim nedeniyle en güzel şekilde ifa ettiğimi düşünüyorum. Artık kendi memleketim Nevşehir'e olan Vefa borcumu ödemek istiyorum.

Hamd olsun ''Dünya lideri Muhterem Reisicumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan'ın dirayetli önderliğinde ve Başbakanımız Davutoğlu Ahmet Hocamızın rehberliğinde ülkemizin şaha kalkıp dünyada yıldız bir ülke haline geleceğine yürekten inanıyorum.

Bende şimdiye kadar ki tüm birikim ve tecrübelerimi doğduğum topraklara hizmet için AK Parti kadrolarında inandığım dava insanlarıyla kader birlikteliği yaparak bu tarihi süreçte Nevşehirimizi 2023 Hedeflerine taşımayı arzu ediyorum dedi.

AK Parti’den 7 Haziran 2015 tarihinde milletvekili aday adayı olabilmek için Dış İşleri Bakanlığı’nda ki görevinden istifa eden AK Parti Nevşehir milletvekili aday adayı Vahit Özdemir, Malumuzun geçtiğimiz dönem 2011 Genel Seçimlerinde de yine Aday Adaylığı müracaatında bulunmuştum. O zaman nasip olmammıştı ve daha sonra bana tevdi edilen Avustralya Melbourn Konsolosluğu görevine getirilmiştim.

Bu kez Devlet Memurluğu için belirtilen son güne daha çok zaman olmasına rağmen sırf Nevşehirle bütünleşmek ve seçim çalışmalalrına biran önce başlamak için erkenden istifa ederek sahaya inmiş bulunuyorum dedi.

Özdemir, AK Parti’den Bu Kez "ADAY" olmak İçin Oldukça İddialı...!

Eski Melbourn Konsolosu Vahit Özdemir, www.fibhaber.com a yaptığı açıklamada şöyle dedi: "Bürokrasi ve diplomasi tecrübemi Aziz Milletimin hizmetine sunabilmek amacıyla fahri kurucusu olduğum AK Parti'den, Nevşehir milletvekili aday adaylığı için görevimden istifa ediyorum. Kadirbilir ve sağ duyulu Nevşehirli Hemşehrilerimin 2002, 2007 ve 2011 milletvekili seçimlerinde olduğu gibi 2015 seçimlerinde de AK Parti'ye teveccühlerini esirgemeyeceklerini düşünüyorum.'' dedi.

Hayatının dönüm noktasını bir Fransalı ile küçük yaşlarda köyünde tanışmasıyla başladı.Bakın o Fransalı daha sonra kim çıkıyor ve hayatı nasıl değişiyor ....

Özdemir, www.fibhaber.com objektiflerine yaptığı açıklamada bakın neler söyledi gelin birlikte o röportajımızı izleyelim...Vahit ÖZDEMİR Kimdir ?

Vahit Özdemir Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesine bağlı 1973-75 yıllarında merkezi Fransa'nın Lyon şehrinde bulunan ''Fransa Türk Öğrenci Birliği''nin kurucu Başkanlığını yaptı.


Türkiye'nin Belçika, İran, Almanya, Polonya, Gürcistan, Ukrayna, ABD ve Avustralya'daki temsilciliklerinde çeşitli diplomatik görevlerde bulundu.

Evli ve iki çocuk babası olan Özdemir, Fransızca, İngilizce, Almanca, Farsça ve Rusça biliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mehmet - 3 yıl önce
bu memlketin vekili ecz.mustafa açıkgöz
Avatar
kürşad emmioğlu - 3 yıl önce @mehmet
bu memleket hepimizin kim hizmet edecek ise ondan allah razı olsun
bizim şahıslar işimiz olmaz futbol kulubü gibi taraf tuttuk başımıza gelenler ortada nevşehir sahipsiz kalmış bizler daha akıllanmadık
Avatar
Hacı Mustafa - 3 yıl önce
vahit özdemi̇r 20 yildir köyüne uğramiyorsun yalan söyleme hangi̇ akrabana faydan olmuş ki̇ nevşehir e faydan olsun
Avatar
Lütfi Kapanlı - 3 yıl önce @Hacı Mustafa
şahıslara iftira atmak günahtır.
ben vahit özdemir'in avukatı değilim ama nereden biliyorsun 20 yıldır köyüne uğramadığını?
Avatar
Osman Öztürk - 3 yıl önce @Lütfi Kapanlı
ben bir nevşehirliyim.avustralyada yaşıyorum. melbourne konsolosu vahit özdemirin hemşehrimiz olduğunu duydum.dernek olarak kendisini ziyaret ettik.bize çay, kahve ve çikolata ikram etti.vahit özdemiri herkes seviyor.
Avatar
Veli Soysal - 3 yıl önce @mehmet
nevşehir'in üç vekili var.ama kendileri ortada yok.
vekillerin ankaradaki yükünü hemşehrimiz arif parmaksız çekiyor.
vekil bana göre arif parmaksız olmalı.
Avatar
rasim daştan - 3 yıl önce @Veli Soysal
üç vekil 0 vekil
vekillerimiz nerede
adlarını bilen var mı acaba
seçimde görüşeceğiz 3 vekil sizlerle.