banner461
banner195

Varol, şeffaf yönetim sözü verdi

MHP Nevşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Varol, Kapadokya TV'de "Haber Ötesi" programının konuğu oldu. Varol, Belediye Başkanı Ünver'i canlı yayın programına birlikte çıkmaya davet etti...

Varol, şeffaf yönetim sözü verdi
30 Ocak 2014 Perşembe 18:15

banner143
banner134
Kapadokya TV'de Behçet Alkan'ın sunduğu Haber Ötesi adlı programın canlı yayın konuğu olan MHP Nevşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Varol önemli açıklamalarda bulundu.
"Ben sadece MHP'nin adayı değilim, Nevşehir halkının adayıyım. Bu şehirde doğdum, bu şehirde yaşıyorum ve bu şehirde öleceğim" dedi.

Nevşehir'in derhal çözüme kavuşturulması gereken sorunları olduğunu dile getiren Varol, "Şehrimizin daha müreffeh bir noktaya gelmesi amacıyla Ar-ge ekibimiz çalışmalarını sürdürüyor. Halkın içinde olduğumuz için sorunları net olarak biliyoruz. Kentsel Dönüşüm çerçevesinde kale ve civarında yok edilen tarihi dokuya sahip çıkmak bu şehirde yaşayan herkesin görevidir. Kale ve civarının rant kapısı olmaktan çıkarılıması lazım.Şehrin kazanımlarına zemin hazırlayacak bir alan olması için projelerimiz var" dedi. 

Seyircilerden gelen soruları da yanıtlayan Varol, şeffaf yönetim sözü verdi. Belediye meclis toplantılarının açık ve şeffaf şekilde vatandaşın takibi amacıyla web üzerinden yayın yapan Belediye Meclis TV'yi kuracaklarını ve halkın belediye çalışmalarına katılımının sağlanacağını kaydetti.

MHP Nevşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Varol, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’e seslenerek, "Bizim şahıslarla problemimiz yok. Biz Nevşehir'in hizmetine talibiz. Buradan Hasan Ünver'e de sesleniyorum gelin bu eksikliklere beraber çözüm üretelim" dedi.

MHP Nevşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Varol’un programda yaptığı açıklamalardan bazı satır başları şöyle;

"Nevşehir Belediyesi halkın belediyesi olacak"

"Meclis toplantılarımızı ve ihaleleri halkımız televizyondan izleyebilecek"

"Kişilerin duyguları olabilir. Ama kurumların duyguları olmamalı diye düşünüyorum. Seçildiğimiz takdirde milletvekillerimizle uyumlu çalışacağız. Bakanlıklarla iyi diyalog kuracağız."

"Üniversitemiz ile iyi diyalog kuracağız. Bir defa Nevşehir'e gelen hiç bir öğrenci aç ve açıkta kalmayacak"

"Belediye olarak Nevşehirspor'a sözde destek olmayacağız. Nevşehirspor'u tesislendirmemiz gerekiyor. Kalıcı gelir sağlamamız gerekiyor. Nevşehirspor belli zamanlarda kullanılacak bir argüman olmamalı"

"Biz Nevşehir'de bir normalleşme istiyoruz. Nevşehir Belediyesi'nin herkesin belediyesi olmasını istiyoruz. Nevşehir'e huzuru vadediyoruz"

"Şehrimizde sağlık sorunları arttı. Su borularımız asbestli  ve kanser üreten eski şebeke hatları mevcut. Şehrimiz ciddi bir sağlık taramasından geçmeli"

"İş başına geldiğimizde aç kalan açıkta kalan benden ve ekibimden hesap sorabilir. Bu uygulamanın her zaman böyle olması gerektiğini düşünüyorum"

"Yeni Toki bölgesinde sosyal alan eksikliği var bu bölgede yeniden bir imar çalışması yapılmalı"

"Ar-Ge ekibimiz çok güçlü. Biz bu şehirde yaşıyoruz. Eksiklerini yaşayarak da tespit edebiliyoruz"

"Yapılan hizmete de saygımız var. Ancak Nevşehir Belediyesi şuan halktan kopuk bir anlayış içinde."

"Nevşehir'deki tarihi eserler kepçelerle yıkıldı. Korunmadı gerekirdi. Nevşehir'in tarihini yaşatmamız gerekiyor. Herşey beton demek değildir."

"Kale bölgesindeki camilerin kurşun kubbeleri talan ediliyor bu miras gelecek nesillere taşınmalıdır"

"Kale bölgesi yeniden canlandırılacak. Mevcut proje iptal edilmeli. Bu projeler ranta yönelik. Ben Hasan Ünver'e de tavsiye ediyorum Kale bölgesi Nevşehir'in tarihidir"

"Belediye Sarayı altına yapılan kapalı otopark 350 araçlık bir otopark. Bu otopark ancak belediye personeline ve orada açılacak olan  işyerlerine hizmet verebilir. Bu proje şehir merkezindeki trafik sorununu da arttıracak"

"Nevşehir Belediyesi'nin fazladan bir kuruş harcama lüksü yoktur"

"Karasoku Mahallesi için 10 yıldır proje uygulanacağı söyleniyor. Ancak hala bir çivi bile çakılmadı"

"Karasoku projesinde kimse mağdur edilmeyecek. Ev ve işyeri sahipleri orada kalacak."

"Karasoku Projemiz ile trafik sorununu tamamen çözeceğiz"

"Nevşehir Belediyesinin borcu üzerinde söylem üretmeyeceğiz. Ancak birine iş yaptırıyorsanız karşılığını da vermek gerekir"

Kapadokya TV / Behçet ALKAN

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
cakma degil has Nevsehirli - 4 yıl önce
Gelme hasanin oyununa, gozunu kirpmadan ver oyunu Nevsehirin öz ogluna.
Avatar
NEVŞEHİRLİ - 4 yıl önce
sevgili başkanım ağzına yüreğine sağlık diyosunuz ya nevşehirin tarihi bu kale ve civarı sahip çıkmak lazım başkan sn ünver nevşehirlimiki sahip çıksın nevşehirin tarihine nevşehirin tarihinede yaşayan vatan daşınada sen sahip çıkarsın sen dediğingibi burda doğdun burda ölüceksin allah yolunu ve bahtını açık etsin..
Avatar
mesaj - 4 yıl önce
hasan ünver ve akpli kimse televizyona ve halkın önüne çıkmazlar çıkmasınada gerek yok halk zaten bilsede bilmesede oy veriyor hasan ünver bunu iyi biliyor. televizyona çıktığı zaman ne diyecek, neyi savunacak neyi anlatacak,
Avatar
Murat - 4 yıl önce
ucuz kahraman..seçilmişte çok güçlü bir ar-ge kurmuş hep laf.ucuz klişeleşmiş laflar bunlar.bu sözlere milletin karnı tok.daha ciddi projelerle gelin karşımıza.eskiden görme basit sözleri vermeyin.kale mahallesi zaten yıkılmış olanlar olmuş gidenler gitmiş neyin uğraşını veriyorsun.yıkılmadan önce partinizin bürosu nevşehirde yokmuydu.niye o zamanlar sesiniz çıkmadı.savaş alanındaki basit kahramanlar gibi çekmiş düello kılıcını oy toplamaya çalışıyor.istihdama yönelik büyük projeler istiyoruz.
Avatar
ZULÜMLER BİTECEK - 4 yıl önce
mehmet varol gelecek boşuna bu sefer .nevşehi̇rli̇ herkes nevşehi̇r i̇çi̇n tam destek veri̇yor.
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
hasan paşa millete arsenikli su içire içire insanların hayatını hiçe sayıyor birkaç makyajlama yapıyor göz boyamak için nevşehirin su sorunu büyüp gidiyor millet bilmiyor su içilecek gibi değil
Avatar
adı ak olana degil alni ak olana oyumuz bu sefer - 4 yıl önce
Daha once hasan unvere verdik oyumuzu verdirdikte bunca yolsuzluga hirsizliga canak tutacak degiliz.Nevsehirlinin hakkı olanin 100 de 1 ini veripte bahsetmis gibi gezinnemeli ortalikta belediyemiz borc bataginda adam kayirma almis başını gidiyor bu seçimde bizden oy yok sana hasan unver
Avatar
Yabancı - 4 yıl önce
sayın varol zoraki konuşuyor hayatının pişmanlığı var sanki. başkanlığı çokta istemiyor görev tevdi edildi mecburen katlanıyor havası var kendiside biliyor kazanamayacağını. birde nevşehirin öz evladı has nevşehirli laflarını bıraksın memlekette 20000 yabancı var bu oy bile hasan ünvere yeter burdan yazıyorum akparti :30000 oy alacak en az mhp:10000 derse sevinsin milletvekilliği seçiminde şansı olur diğerleride toplamda 5000 zor eder fib haber yaz kenara bunu 30 martta hatırlatırım yine saygı ve hürmetle...