banner461
banner195

Ve Burada seçimler iptal! İşte yeni seçim tarihi

Çorum'un Ortaköy ilçesine bağlı Aşdağul beldesinde belediye başkanlığı seçimleri iptal edildi.

Ve Burada seçimler iptal! İşte yeni seçim tarihi
01 Nisan 2014 Salı 20:32

banner143
banner134

 Aşdağul beldesinde 30 Mart'ta gerçekleştirilenseçimlerin ardından Ak Parti İl  Başkanlığı'nın sonuca itirazı üzerine, belediye başkanlığı için kullanılan oylar sayıldı.

Yapılan inceleme sonucunda, belediye başkanlığı ve belediye meclis  üyeliği için hazırlanan oy pusulalarının bulunduğu zarflardan birinin  içerisinden, bir mahallenin muhtar adayının oy pusulasının çıktığı, sandık  kurulunun da söz konusu durum hakkında tutanak tanzim ettiği belirlendi.

1 OY FARK VARDI

Belediye başkanlığı seçiminde, CHP adayı Dursun Uzunca'nın 596, AK  Parti adayı Mehmet Çelik'in ise 595 oy aldığını göz önünde bulunduran seçim  kurulu, geçersiz sayılması gereken Oyun, hangi partiden düşüleceğinin tespit  edilememesi üzerine, İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Fatih Karaca başkanlığında  toplantı yapıldı.

1 HAZİRAN'DA YENİDEN SEÇİM

İtirazların da değerlendirildiği toplantıda, belediye başkanlığı  seçimlerinin iptal edilmesine hükmeden kurul, Aşdağul beldesinde belediye  başkanının belirlenmesi için seçimin 1 Haziran'da tekrarlanmasına hükmetti.

AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan,  AA  muhabirine yaptığı  açıklamada, itirazları üzerine İlçe Seçim Kurulu'nun, Aşdağul Beldesi'ndeki  seçimleri iptal ettiğini söyledi.

Ceylan, Sungurlu'da belediye başkanlığı, İskilip ve Uğurludağ  ilçelerinde ise il genel meclisi seçimi sonuçlarına da itiraz ettiklerini  kaydetti.


Kaynak: Haber7


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kaymaklı - 4 yıl önce
uyuma kaymaklı 50 oy var mhp ye bılınclı olarak ınsanlar kandırılıp bu sekılde oy kullandırılmış
Avatar
Gurbetci - 4 yıl önce
Uyumasin insanimiz uyandiralim memleketimizi kurtaralim