banner461
banner195

Yapı Denetimindeki Sorunlar Ele Alındı

Çevre ve Şehircilik Nevşehir İl Müdürlüğünde yapılan toplantıda 2011 Yılında yürürlüğe giren yapı denetimi kanunu çerçevesinde gerçekleştirilen yapı denetiminde karşılaşılan sorunlar ele alındı.

Yapı Denetimindeki Sorunlar Ele Alındı
17 Eylül 2014 Çarşamba 17:43

banner143
banner134

 Yapı Denetimindeki Sorunlar Ele Alındı

NEVŞEHİR(MHA) Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde yapılan toplantıda 2011 Yılında yürürlüğe giren yapı denetimi kanunu çerçevesinde gerçekleştirilen yapı denetiminde karşılaşılan sorunlar ele alındı.  

İlimizde faaliyet gösteren Yapı Denetim Laboratuvarlarından iki şirketin temsilcileri ile Müdürlüğümüz Yapı Denetimi ve Yapı Malzemeleri Şube Müdürü Asım Fatih Durmaz'ın katılımı ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir. Toplantıda Yapı Denetim Labaratuvarları Yapı Denetim Kanunu'nun uygulanmaya başladığı 2011 yılından günümüze kadar geçen süre içerisinde karşılaştıkları sorunları dile getirdi. Bu konular hakkında yapılacak iyileştirmeler karşılıklı istişare ile belirlendi.

Ayrıca Yapı Denetim Kanununda Yapı Denetim Labaratuvarlarının görev ve sorumlulukları aktarılmış olup denetimlerin sıklaştırılarak devam edeceği firma temsilcilerine bildirildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.