banner461
banner195

Yuvaya Döndünler Şimdi Çok Mutlular...

Yuvaya dönüş yaparak yaklaşan yerel seçimlerde AK Parti den aday olması beklenen Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar ve Kavak Belediye Başkanı Celal Yiğit in gidişi sessiz olmuştu ama dönüşleri muhteşem oldu...

Yuvaya Döndünler Şimdi Çok Mutlular...
14 Eylül 2013 Cumartesi 13:45

banner143
banner134
Geçtiğimiz günlerde Grup toplantısında Başbakan Erdoğan'ın rozet taktığı ,Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar ve Kavak Belediye Başkanı Celal Yiğit, AK Parti'ye katılma talebinin kendilerinden geldiğini belirterek, 'İlgili arkadaşlarımızla istişare yaptık. Kararımızı öyle verdik.Bizleri yuvamıza tekraradan dönüşümüzü sağlayan ve bizleri kucaklayan herkese teşekkür ediyoruz dediler.

Biz zaten kendimizi bu evden (AK Parti) hiç ayrı görmedik. Şimdi Çok mutluyuz' dediler. 


İşte Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar ın duyguları: "Gerçekten ben şimdi buraya geldim, 4 sene sanki hiç ayrılmamış gibi çok samimi olarak söylüyorum. Ya biz fiziksel olarak belki ayrılmıştık ama ruhen ayrılmamıştık. Daha öncede de belirttiğim gibi Ak parti sadece Yaıhüyük için, Nevşehir için değil, Türkiye için bir şanstır. Ve artık Sayın başkanım çok güzel ifade etti. Ben odaklı çalışmalar yok, biz odaklı çalışmalarda varız. Biz bu işi yürüteceğiz."
 
Ben sizin gibi bir ailem olduğundan dolayı gerçekten çok mutluyum. Tabiî ki yeni bir şeyler olacaktır. İçinizde hepinize saygı duyuyorum. Birini az seversiniz, biriniz çok seversiniz, biri sevmeye bilir, buda doğaldır. Ve bunu büyük bir olgunlukla karşılıyorum. Bu siyasetin neticesinde olan bir şeydir. Ama bizim hepimizin bir amacı vardır. Ülkemizi, şehrimizi, Beldemizi,partimizi, Başbakanımızı onların hedefleri doğrultusunda ileri yerlere götürmektir.
Onun için bu bende bu konuda hepinize büyük saygım var. Bazı arkadaşlarımız diye bilir bu adam yerden çıktı, keşke gelmeseydi diye bilirdi. Ama şu var ki bu parti hepimizin, beraber olduğumuz takdirde, beraber çalıştığımız takdirde biz başarıyı yakalarız. Hepimizin tecrübeleri oldu. Birbirimizle dalaşmanın, kavga etmenin hiç kimseye faydası olmadı. Sadece şehrimizin kaybettiği, sadece partimizin kaybettiği, sadece bizlerin kaybettiği ortaya çıkmıştır.

Onun için bizim kavga etmeden, sevgi, saygı ile ve Ak partiye yakışır bir olgunlukla bu işleri götürmemiz, bu işlere sahip çıkmamız lazım. 2023 Nevşehir i için bütün arkadaşlarımız bulundukları ve hizmet verdikleri yerler için çalışmalı projeler üretmeli.İşte Bizler ne yapabiliriz, İnsanlarımıza ne yapabiliriz, projelerimiz nelerdir, bu projelerle belediye ne yapabilir, çok şanslıyız Çok güzel bir teşkilatımız Belediye Başkanlarımız ve bu konuda çalışkan ve özverili Milletvekillerimiz var, çok değerli milletvekillerimiz var, İl ve ilçe başkanlarımız var, bizler bu projelerimizi tartışmamız lazım.

Nevşehir in gerçekten yüzü gülüyor. Ama bazı insanlarda kendi açısından haklı olabilirler. Ben üzmüş olabilirim, bilerek üzmüş isem özür dilerim. Ama yapı olarak bu kardeşinizi çok iyi tanıyorsunuz. Bizler bugün varız, yarın yok olabiliriz. Ve hiçbir sandalye, hiçbir makam da kişiye ait değildir. Bunun orda oturursunuz, önemli olan o kişinin o makamda otururken, onun hakkını vermiş midir?  Biz bir aileyiz, inanın biz ne kadar iyi çalışırsak parti olarak ne kadar iyi halkımızı kucaklaya bilirsek, o kadar o oranımızı artırırız. Partimizde, Başbakanımızda gerçekten buna değer. Ve biz bu çalışmalarımızı yapmak zorundayız. İnşallah göreceksiniz bu kardeşiniz sizlerle beraber. Bu ailede olmaktan büyük gurur, mutluluk duyuyorum. ‘’ Dedi.


KAVAK VE YAZIHÜYÜK'TE BAYRAM VAR

AK Parti Grup toplantısı öncesinde Erdoğan'ın davetiyle kürsüye çıkan Yiğt ve Çavdar AK Parti rozeti taktılar ve Erdoğan'a minnettar olduklarını söyleyerek, 'Sayın Başkanım heyecanlıyım, beni bağışlayın. Sayın Başbakanım, sizleri, arkadaşlarımı, ailemi özlemiştim. Bize bu fırsatı verdiniz; size yürekten teşekkür ediyoruz, minnettarız. Sizin hoşgörünüz, büyüklüğünüz bu fırsatı bize verdi. Şu anda hem bende hem Beldelerimize müthiş bir bayram var. İnanın bu bayramın sebebi sizsiniz, size ne kadar teşekkür etsem azdır. Buraya gelişimiz, sadece ve sadece bir makam değildir. Bizim buraya geliş amacımız AK Parti'nin şanlı üyeliğini alabilmektir. Bunu verdiniz size minnettarız. İnşallah bundan sonra sizin ve partimizin emrinde olacağız. Bir nefer gibi çalışacağız, size yürekten teşekkür ediyoruz' diye konuştular.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.