banner461
banner195

40 genç ve uzmanlar Nevşehir’de misafir ediliyor

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Türkiye de yaşayan gençlerin daha yakından yöre halkıyla bütünleşmesini sağlamak amacıyla başlattığı damla isimli proje ile  Gençlerin maddi karşılık beklemeden, ailesi ya da yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmak için...

40 genç ve uzmanlar Nevşehir’de misafir ediliyor
09 Ağustos 2016 Salı 13:34

banner143
banner134
Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Türkiye de yaşayan gençlerin daha yakından yöre halkıyla bütünleşmesini sağlamak amacıyla başlattığı damla isimli proje ile  Gençlerin maddi karşılık beklemeden, ailesi ya da yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmak için  bir toplumsal girişime destek olmalarını sağlamak amacıyla başlatılan Damla Projesi bir araya gelen 40 gence, alanında uzman kişiler tarafından gönüllülük, insan sevgisi, iyilik, empati, fedakarlık, tasavvuf, sürdürülebilirlik, çevre ve gençlik eğitimi gibi çeşitli konularda eğitimler vererek farklı bölgelerde yaşayan insanları tanıma fırsatı sağlıyor.
Okullarda gençler ve çocuklarla bir araya gelen gönüllü gençler, çeşitli ziyaretlerde bulunarak yöre kültürünü ve halkını yakından tanıma fırsatı elde ediyorlar. Aile, Okul, Huzurevi, Kur’an Kursu  ve Engelli Dernekleri gibi çeşitli yerlere ziyaretlerde bulunan katılımcı gençler, etkinlikler yapıyor.
5 Ağustos Cuma günü ilimize gelen gençler Alacaşar , Çardak ,İnallı köylerinde Köy Halkı ile Kahvaltı, Kur’an Kursu Ziyareti ,Okul Duvarı Boyama, Huzur Evi Ziyareti, Mezarlık Ziyareti  vb. etkinliklerle 40 genç ve uzmanlar misafir edildi.
Çardak Köy Halkı  ile buluşma etkinliğinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer de Gençlere eşlik ederek etkinliklere katıldı.
Daha sonra akşam yemeğinde bir araya geldiği gençlerin hazırlamış olduğu tiyatro gösterisini izleyerek; İlimizin böyle bir projede yer almasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek gençler bu tür projelerle Diğer bölge kültürlerini yakından tanıma fırsatı bularak çevreye karşı daha duyarlı birer nesil olarak yetişecek ve örnek olacak. Bakanlığımızın bu tür projelerine tüm gençlerimizin katılım sağlamasını dileriz dedi.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.