banner461
banner195

5 Bin Faal Sporcumuz Var

2013 Yılı başından bu yana yapılan ciddi çalışmalar sonucunda ilimiz genelinde lisanslı Sporcu sayısının 19 bin sayısına kadar çıktığını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, lisanslı Sporcular arasında 5 bine yakınının faal olarak spor yaptığının altını çizdi.

5 Bin Faal Sporcumuz Var
13 Şubat 2014 Perşembe 18:01

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) 2013 Yılı başından bu yana yapılan ciddi çalışmalar sonucunda ilimiz genelinde lisanslı Sporcu sayısının 19 bin sayısına kadar çıktığını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, lisanslı Sporcular arasında 5 bine yakınının faal olarak spor yaptığının altını çizdi.

Son dönemlerde ilimizde Veteranlar futbol takımlarının daha düzenli olarak faaliyet göstermelerinin sağlandığını, sabah saatlerinde Gazi Stadı ve 3 Nolu çim sahalarda yürüyüş yapan kişi sayısının da artırıldığını söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, her gün 70 e yakın bayanın çim sahaların etrafındaki yürüyüş alanlarında düzenli olarak yürüyüş Sporu yapmaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

İlimiz genelinde lisanslı ve faal sporcu sayılarının artırılması için tüm spor tesislerinin mümkün olduğu kadarıyla spor yapmak isteyen herkese açık tutulduğunu belirten Ünlüer, “İlimiz genelinde lisanslı sporcu sayımız şu an itibariyle 19 bine ulaşmış durumda. Bunlardan 5 bine yakını faal olarak spor yapıyor. Bu sayının artırılması için çalışmalarımız sürüyor. Bir yandan da bayanlarımızı, 35 yaş üzeri insanlarımızı spor tesislerimize çekerek spor yapmalarını sağlamak istiyoruz.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.