banner461
banner195

5’i bir yerde…

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Özden TAŞĞIN ilimiz Nevşehir'de hafta sonu gerçekleştirilen sportif müsabakalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

5’i bir yerde…
09 Kasım 2015 Pazartesi 23:21

banner143
banner134
Evrensel değerler ile beraber bölgesel değerlerin de ön plana çıktığı günümüzde, toplumun şehir ile etkileşimi önem kazanmıştır. Özellikle, son yıllarda gelişmiş ülkelerde ortaya çıkan girişimci iklimle birlikte, spor, kalkınmada giderek öncü bir rol almaya başlamışlardır. Bu anlamda spor, bulundukları bölgenin ekonomik ve sosyokültürel yaşantısına önemli katkı sağlamaktadırlar.
 
Şehirlerin sosyo-ekonomik yerini ve önemini belirleyen işlevler; ekonomik, kültürel, idari ve siyasi boyutlardadır.  Bu işbirlikleri ekonomik, teknolojik, sanatsal, sosyokültürel, sportif alanlarda kurulabilir. Ancak, bu işbirliklerinin belirli bir strateji ve amaç odaklı yürütülmesi önemlidir. 
 
Ortaya koyduğumuz, anlatmaya çalıştığımız vizyon ve stratejinin bu hafta sonu vücut bulması kaçınılmaz bir gerçeğin zuhur bulmasıdır. Bu hafta sonunu 5’i bir yerde olarak tanımlayabiliriz.


Haftasonu; Nevşehir olarak; Alanya’da, Güre’de Bayan basketbol takımları, Kayseri’de erkek basketbol takımı, Kilis’te Voleybol erkek takımı, Kayseri’de futbol takımı olarak gündemde yerimizi, hem NEVŞEHİR hem de bu illerde aldık. Bu döngüyü her hafta 81 ilin bir çoğun da yaşanacak.


Benden bu kadar….söz sizde NEVŞEHİR      
                    
Emek dünyanın en büyük imzasıdır.  


                                             Saygılarımla     Yrd. Doç. Dr. Özden TAŞĞIN


Önemli Not: Türkiye Cumhuriyeti kurulalı 40 gün olmuşken, 1924 olimpiyatlarına TÜRKİYE CUMHURİYETİ olarak katılma kararı alan ve bütçe ayırarak bugün kü bazı zavallıların anlayamayacağı vizyon ve stratejiyi ortaya koyan büyük komutan Mustafa Kemal ATATÜRK’e sonsuz teşekkürler.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.