banner461
banner195

Bitirim , Nevşehir Gençlik Merkezini Ziyaret Etti

Nevşehirli Değerli Hemşehrimiz ve GSB, Bilim, Sanat ve Kültürel Faaliyetler Daire Başkanı Feride BİTİRİM , Nevşehir Gençlik Merkezini ziyaret etti.

Bitirim , Nevşehir Gençlik Merkezini Ziyaret Etti
20 Şubat 2016 Cumartesi 13:30

banner143
banner134
Nevşehirli Değerli Hemşehrimiz ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü Bilim, Sanat ve Kültürel Faaliyetler Dairesi Başkanı Feride Bitirim , Nevşehir Gençlik Merkezini ziyaret etti.

Bitirim, Gençlik merkezi ziyaretinde yaptığı açıklamasında, gençlere önem verdiklerini, gençlik merkezlerinin gençlerin eğitsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler çerçevesinde zamanlarını geçirebileceği ve esas hedefi gençlik olan önemli bir merkez olduğunu ifade etti.

Bitirim, Nevşehir Gençlik Merkezini ziyaret ederek, merkezin amaç ve hedeflerini şu şekilde anlattı, Gençlerin toplumsal hayata gönüllü olarak katılmalarının sağlanması, ülkesine ve milletine yararlı, araştırıcı, birleştirici yeteneklerinin geliştirilmesinin önemine işaret eden  GSB, Bilim, Sanat ve Kültürel Faaliyetler Daire Başkanı Feride Bitirim, "Bünyesinde kurulacak gençlik kulüpleri vasıtasıyla bağımsız gençlik teşkilatının oluşumunun sağlanması, farklılıklara hoşgörü ile bakmak gibi demokrasinin temeli olan davranış ve düşünme kalıplarını kazandırarak, olumlu bir sosyal kişilik geliştirmelerine katkıda bulunmasını sağlamak hedefler arasındadır. 13-29 yaş arası gençlerimizin topluma aktif bireyler olarak katılımlarının sağlanması, zararlı alışkanlıklardan korumaya yönelik çalışmaların yürütülmesi, ekonomik ve kültürel gelişiminde sağlıklı bir biçimde örgütlenerek geleceğe en iyi şekilde hazırlanmalarının sağlanması amaçlanmaktadır” dedi. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü Bilim, Sanat ve Kültürel Faaliyetler Dairesi Başkanı Feride Bitirim'in Gençlik Merkezi ziyaretlerine Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer ve Nevşehir GHSİM Gençlik Merkezi Müdürü Ersen Dörtkol'da eşlik etti.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.