banner461
banner195

Güçlü Takım Güçlü Taraftar

Nevşehir Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü tarafından 2 - 6 Eylül tarihleri arasında Nevşehir Üniversitesi yerleşkesinde 2013 - 2014 Eğitim – Öğretim döneminde öğrenime başlayacak olan üniversiteyi yeni kazanan 2658 öğrenci üzerinde yapılan araştırmaya göre;

Güçlü Takım Güçlü Taraftar
11 Eylül 2013 Çarşamba 11:44

banner143
banner134

 Futbol takımı tutan Galatasaray taraftarı 1116, Fenerbahçe Futbol takımını tutan taraftarların 908, Beşiktaş Futbol takımını tutanların 384, Trabzonsporu tutanların ise 54 kişi olduğu tespit edilmiştir. Araştırma sonuçlarını değerlendiren Nevşehir Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Yrd. Doç.Dr. Özden Taşğın, yukardaki sonuçların dışında kendi memleket takımlarını tutanların dağılımına bakıldığında 23 değişik il takımının da ön plana çıktığı tespit edilmiştir. Bursaspor, Sivasspor, Eskişehirspor, Kayserispor v.b. 

 

Bu sonuçlar gösteriyor ki, araştırmaya katılan öğrencilerin futbol takımı taraftarlığında doğup büyüdükleri şehirlerinde takımlarını tuttukları ve yerelleşmeye doğru gidildiğini göstermektedir. Bunun en önemli unsurlarından birinin kendi il takımlarının da başarılı sonuçlar almaya başlamaları gösterilebilir. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.