banner461

Nevşehir Belediyesporlu oyunculara 'drone'lu takip

Nevşehir Belediyespor'un çiçeği burnunda Teknik Direktörü Mert Korkmaz, antrenmanlarda son teknoloji metotları kullanıyor.

banner503
Nevşehir Belediyesporlu oyunculara 'drone'lu takip
08 Ekim 2020 Perşembe 13:10

banner143
banner134

Kırmızı-Beyazlı takımın sabah antrenmanı drone ile de takip edildi. İdman boyunca Nevşehir Belediyesporlu futbolcuların çalışmaları drone ile kayıt altına alındı.

Nevşehir Belediyespor Teknik Direktörü Mert Korkmaz antrenmanlarda oyuncularını drone ile havadan da takımını takibe aldı.

Korkmaz, özellikle oyuncuların sahadaki dağılımı ve aldıkları pozisyonlarla ilgili olarak analizler yapıyor. Eldeki görüntüler yardımıyla futbolcuların eksiklerini görüp ve oyuncuların sahanın hangi bölümünde daha etkili olacağı tespitinde bulunuyor. Çizgi teknolojisi sayesinde de hangi oyuncunun nerede ve ne zaman olması gerektiği konusunda da raporlama yapan Korkmaz, elde ettiği verileri oyuncularıyla paylaşarak bu yönde eksik kalan çalışmalar üzerinde duruyor.

Mert Korkmaz, antrenmanları hem havadan hem de karadan takip ettiriyor. Görüntüleri kayıt altına aldıran tecrübeli teknik adam, elde edilen görüntüleri daha sonra bilgiye dönüştürüyor. Ortaya çıkan veriler raporlanıyor ve teknik, taktik ve fiziksel bilgi olarak kullanılıyor.

Önümüzdeki hafta sonu Pazar günü saat 14.30 da deplasmanda karşılaşacağı ofspor AŞ hazırlıklarını Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, Kulüp Başkanı Esat Özaltın, Nevşehir Belediye Başkan yardımcısı ve Nevşehir Belediyespor Başkan vekili İbrahim Yüzer Belediye Başkan yardımcısı Bektaş Demir Nevşehir BelediyesporBaşkan yardımcıları Hamza Köybaşı ve Futbol şube sorumlusu Umut Araz izlediler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.