banner461
banner195

Nevşehir de Genç Girişimcilik Eğitimi kursu başladı

Bakanlığımız ile KOSGEB arasında imzalanan işbirliği protokolü gereği İlimiz Nevşehir de açılması planlanan “Genç Girişimciler için Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” kursu 16 Aralık 2013 tarihinde Gençlik Merkezimizde başladı.

Nevşehir de Genç Girişimcilik Eğitimi kursu başladı
17 Aralık 2013 Salı 12:39

banner143
banner134

 Bakanlığımız ile KOSGEB arasında imzalanan işbirliği protokolü gereği İlimizde açılması planlanan “Genç Girişimciler için Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” kursu 16 Aralık 2013 tarihinde Gençlik Merkezimizde başladı.

18-29 yaş grubundan 60 gencin başvurusu sonucu yapılan mülakatlar sonucu kursa katılmaya hak kazanan 33 gencimiz Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen kursa başladı. Toplam 70 saatlik bir eğitimden geçecek olan gençler kurs sonunda elde edecekleri sertifikaları ile birlikte girişimcilik başvurularını yaptıklarında 30 bin lira hibe, 70 bin lira faizsiz kredi hakkı kazanacaklar.

Kursiyer gençler, Bakanlığımızın gençlere yönelik olarak hayata geçirdiği pek çok proje ve faaliyetlerini yakından takip ettiklerini ve emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini” dile getirdiler.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Gurbetin Âlimi - 5 yıl önce
Inşaallah bu eğitimde inovatif girişimciler ortaya çıkar. Bakkalın yanına büfe, börekçinin yanına gözlemeci, berberin yanına kuaförcü açmakla bu ülke gelişmekte olmaktan gelişmişe bir türlü geçemez.