banner461

Nevşehir GÖKBÖRÜ Okçularından Türkiye Derecesi!

Nevşehir Gökbörü Geleneksel Okçuluk Kulübü ulusal ve uluslararası platformlarda Nevşehir'i temsil etmeye devam ediyor.

banner503
Nevşehir GÖKBÖRÜ Okçularından Türkiye Derecesi!
15 Mayıs 2019 Çarşamba 11:27

banner143
banner134

Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul Polonezköy'de düzenlenen ve 7 farklı ülkeden 27 yabancı sporcu ile toplamda 273 sporcunun katıldığı Ruz-ı Hızır Geleneksel Okçuluk Yarışmasına Nevşehir Gökbörü Geleneksel Okçuluk ve Atlı Savaş Sanatları Kulübü damgasını vurdu. Minik sporcular kategorisinde Göktürk ÇİFTÇİ 1.lik, Büyük Erkekler kategorisinde ise kulüp başkanı ve sporcusu Fethi YÖNDEMLİ 3.lük derecesini alarak kürsüde yer almayı başardılar. Ayrıca takımlar bazında da Nevşehir Gökbörü Okçuluk Kulübü 3.lük derecesi elde ederek yüzlerce sporcu ve onlarca takım arasından sıyrılarak uluslararası nitelikli bir yarışmada göz doldurdu.

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi tesislerinde çalışmalarını gerçekleştiren Nevşehir'in tek geleneksel okçuluk kulübü, bundan sonraki yarışmalarda kürsüden inmemenin sözünü verdi.

Yarışma sonunda açıklamalarda bulunan kulüp başkanı Fethi YÖNDEMLİ şunları dile getirdi; Öncelikle bizlere uygun çalışma ortamının sağlanması için desteklerini esirgemeyen başta sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mazhar BAĞLI'ya ve üniversite yönetimine teşekkürlerimi sunarım. Böylesine büyük bir organizasyonda Nevşehir'i temsil etmek ve 3 farklı kategoride bir birincilik iki de 3.lük elde etmek gerçekten güzel bir sonuç oldu. Geleneksel Okçuluk gibi önemli bir  ata sporumuzu ülkemizde ve şehrimizde yayılması için elimizden gelen çabayı sarf etmeye devam edeceğiz. Ruz-ı Hızır Okçuluk yarışmasında dereceye giren ve takım bazında dereceye girmemizi sağlayan tüm sporcularımızı tebrik eder bizlere yürüdüğümüz bu güzel yolda eşlik den herkese teşekkürlerimi sunarım."dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.