banner461
banner195

Nevşehir'de Lisanslı ve Faal Sporcu Sayıları Artıyor

Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, her gün 100’e yakın bayanın çim sahaların etrafındaki yürüyüş alanlarında düzenli olarak yürüyüş Sporu yapmaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Nevşehir'de Lisanslı ve Faal Sporcu Sayıları Artıyor
16 Haziran 2015 Salı 16:37

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Son dönemlerde ilimizde Veteranlar futbol takımlarının daha düzenli olarak faaliyet göstermelerinin sağlandığını, sabah saatlerinde Gazi Stadı ve 3 Nolu çim sahalarda yürüyüş yapan kişi sayısının da artırıldığını söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, her gün 100’e yakın bayanın çim sahaların etrafındaki yürüyüş alanlarında düzenli olarak yürüyüş Sporu yapmaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

İlimiz genelinde lisanslı ve faal sporcu sayılarının artırılması için tüm spor tesislerinin mümkün olduğu kadarıyla spor yapmak isteyen herkese açık tutulduğunu belirten Ünlüer, “İlimiz genelinde lisanslı sporcu sayımız şu an itibariyle 22 bine ulaşmış durumda. Bunlardan 5 bine yakını faal olarak spor yapıyor. Bu sayının artırılması için çalışmalarımız sürüyor. Bir yandan da bayanlarımızı, 35 yaş üzeri insanlarımızı spor tesislerimize çekerek spor yapmalarını sağlamak istiyoruz.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.