banner461
banner195

Okul Sporları Faaliyet Planlama Açıklaması

Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları servisi "Okul Sporları Faaliyet Planlama" konusunda yazılı bir Açıklamada bulundu...

Okul Sporları Faaliyet Planlama Açıklaması
12 Ocak 2015 Pazartesi 15:11

banner143
banner134
Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları servisi olarak okul müsabakaları planlaması yapılırken okullarımızın katılmak istediği branş ve kategorilerin müracaatları alınarak, federasyon il temsilcilerimizle koordineli bir şekilde müsabakaların sonuç bildirme tarihlerine ve Milli Eğitim Bakanlığının eğitim takvimine göre planlama yapılmaktadır.

Planlama yaparken okullardan gelen talepler doğrultusunda öğrencilerimizin TEOG vb. sınavları göz önünde bulundurularak ve eğitim aksamalarını en aza indirgeyecek şekilde; salon müsabakalarında gençler kategorisi yarışmaları yapılırken, çim sahalarda küçükler veya yıldızlar müsabakaları, salonda küçükler veya yıldızlar varken çim saha da gençler müsabakaları oynatılmaktadır.

Salon ve çim sahalarda aynı kategorileri oynattığımız zaman okulların müsabakaları çakışabilmekte ve katılımlarda aksaklıklar meydana gelmektedir. Bu nedenle okullarımızdan ve öğretmenlerimizden gelen talepleri de göz önünde bulundurmaktayız.


Küçükler Futbol müsabakaları sonuç bildirimi 25 Mart 2015, Yıldız Kız ve Erkek Futbol müsabakaları sonuç bildirimi 30 Mart 2015 olmasına rağmen 10-11 Aralık 2015 itibari ile tamamlanmıştır. Gençler Futbol müsabakaları ise bu müsabakalardan sonra başlamıştır. Ancak şu anda Tüm Türkiye’ de olduğu gibi soğuk hava ve kar yağışı nedeni ile okulların tatil olmasından dolayı ertelemeler olmuştur. Yeniden planlama yapılarak Gençler Futbol müsabakaları devam etmektedir. Bu anlamda, müsabakaların yetişmesiyle ve sonuç bildirilmesiyle herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır.

 

Okul Sporlarında her türlü tedbirler alınarak herhangi bir aksaklığa meydan vermeden müsabakalarımız devam etmektedir.

 

Müdürlüğümüzle ve spor ile ilgili konularda bilgi almak isteyen tüm spor severleri İl Müdürlüğümüze çay içmeye bekliyoruz.
 

Saygılarımızla…

 

İl Müdürlüğü İrtibat

Santral                    :0384 213 13 38                            

Şube Müdürü         : Aslan UÇAR                0 530 344 20 40

Okul Sporları  Şefi : Hüseyin KARATUT    0 543 645 45 36

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
martla ocaktaki yer değişirse sorun çözülür. - 4 yıl önce
ocakta bildirimi olacak olan lise maçlarını öne alın.martta bildirilecek olan küçük ve yıldızları martta oynatın .çok basit bir olay.
Avatar
biraz dikkat - 4 yıl önce
futbolun bakanlığa tarih bildirimi 2 ocak 2015.bugün ayın 13 ü.gecikilmiş.sen neden martta oynanacak küçük ve yıldız futbolu oynatıyorsun.şimdi yine 3 maç üst üste 3 gün oynayacaklar.biraz dikkat edelim.
Avatar
hakkı - 4 yıl önce @martla ocaktaki yer değişirse sorun çözülür.
haklısın.haklısın
Avatar
ANIL KALAYCI - 4 yıl önce
Oncelikle adınızı erkekce yazın karektersizligin alemi yok.
Hayatini bize adamıs bi adama boyle konusamazsn hadinnizi bilin!
Avatar
mustafa kocatepe - 4 yıl önce
Dunya ikincisi olmus bir sporcuyum ve bunu resul hocaya borcluyum ondan gurur duymak yerine ettiginiz lafa bak