banner461
banner195

Potanın Perileri Uzatmada Yıkıldı

Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Lig C grubunda mücadele eden Nevşehir Gençlik spor basketbol takımı maçın uzatma periyotunda rakibi TED Ankara Koleji’ne 87-81 mağlup oldu.

Potanın Perileri Uzatmada Yıkıldı
29 Kasım 2014 Cumartesi 18:31

banner143
banner134

 Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Lig C grubunda mücadele eden Nevşehir Gençlik spor basketbol takımı maçın uzatma periyotunda rakibi TED Ankara Koleji’ne 87-81 mağlup oldu.

Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi C grubunda mücadele eden Nevşehir Gençlik spor Damat İbrahim Paşa spor salonunda konuk ettiği TED Ankara Koleji’ne maçın uzatma periyotunda 87-81 mağlup olarak kendi sahasında ilk mağlubiyetini elde etti.  Nevşehir Gençlik spor Bayan Basketbol takımı sadece ikinci periyotu önde kapatırken maçın dördüncü ve son periyotunda ise maça 75-75 lik skor ile tamamladı. Maçın son periyotu 75-75 sona erince maça 5 dakika ilave edildi. Maçta ilk periyotta 18-19 TED Ankara Koleji’nin üstünlüğü ile sona erdi. Maçın ikinci periyotunda Nevşehir Gençlik Hizmetleri basketbol takımı 35-34 rakibine üstünlük kurdu. Maçın üçüncü periyotunda ise üstün bir oyun sergileyen TED Ankara Koleji bu periyotu ise 59-53 önde tamamladı. Maçın dördüncü periyotunda farkı açan TED Ankara Koleji bir ara maçta 12 sayı öne geçmeyi başardı. Maçı bırakmayan Nevşehir Gençlik spor basketbol takımı maçta arayı kapattı ve son 1 buçuk dakikaya ise 1 sayı önde girdi. Ancak maçın bu dakikadan sonrası ise karşılıklı basketler ile geçince maçın dördüncü ve son periyotu 75-75 eşitlik ile tamamlandı. Maçın normal süresi 75-75 sona erince maça 5 dakika uzatma eklendi. Maçın uzatma dakikaları da bir hayli çekişmeli geçerken uzatmaların ilk iki dakikasında da 77-77 eşitlik ile geçildi. Maçta uzatma dakikalarının son bölümlerinde ise Nevşehir Gençlik spor basketbol takımı potayı bulamayınca TED Ankara Koleji takımı maçtan 87-81 galip ayrıldı.

Nevşehir Gençlik spor TED Ankara Koleji arasında oynanan maçta Nevşehir Gençlik spordan 25 sayı ile Banu Toker olurken, TED Ankara Koleji’nden ise 18 sayı ile Esen Özdemir oldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.