banner421
banner461
banner195

Spor Bakanı Kılıç ve RTÜK'ü Tebrik Ediyoruz....

İlk kez FİB Haber Merkezinde dile getirip izleyici ve sporseverlerin tepkilerini dile getirdiğimiz haberlerimiz sonrası RTÜK ve Spor Bakanlığı duruma el koydu ve kamuoyundan yükselen bu sese kulak verdi ve Spor Programlarının durumunu toplantıyla masaya yatırdı.


banner143
Boyle yorumculuk olmaz
İlgili Galeriye Git
banner134

 İLK KEZ FİB HABER UYARMIŞTI RTÜK HAREKETE GEÇTİ…

Türkiye nin spor ekrenlarında yaşanılan argo küfür kelimeler ile bir takım tepki toplayan spor programları karşısında gerilimin giderek tırmanması üzerine RTÜK harekete geçti.İlk kez FİB Haber tarafından uyardığımız Spor dışı şiddet içeren spor programları konusunda RTÜK’ün harekete geçmesinde Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç’ın da etkin rol üstlendiği belirtiliyor.

FİB Haber Uyarmıştı…!

FİB Haber Türk Spor Kamuoyuna Önemle Duyrulur! Manşetiyle kamuoyunda gündeme taşıdığı Televizyon ekranlarındaki yaşanan ve büyük tepki toplayan programlara ilişkin RTÜK nihayet çalışma başlattı.

İşte O Haberimiz: Tıkla oku…

http://www.fibhaber.com/spor/turk-spor-kamuoyuna-onemle-duyurulur-h810.html

Ve RTÜK spor programlarını denetleyecek...

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile Televizyon Yayıncıları Derneği’nin (TVYD) düzenlediği Spor Programları Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

WOW Airport Hotel'de düzenlenen toplantıya, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, RTÜK Başkanı Davut Dursun, TVYD Başkanı Adem Gürses, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Halil Ünal ile vakıf temsilcileri, TFF yönetim kurulu üyeleri, TFF Merkez Hakem Kurulu (MHK) üyeleri, Türkiye Spor Yazarları Derneği temsilcileri ve televizyon kanallarının spor servisi sorumluları, spor programı yapımcıları ile sunucuları katıldı.

RTÜK Başkanı Davut Dursun toplantıda yaptığı konuşmasında, spor programlarının durumunu konuşmak için bir fırsat bulduklarını belirterek, “Spor programlarının durumu, bu programların yapımına yönelik sıkıntılar ve mevcut programlarda yaşanan olumsuzlukların giderilmesi konusunda yapılabilecekleri konuştuk. Farklı önerilerde bulunanlar oldu. Biz bunları not ettik. En somut sonucu spor programlarının ele alışına ilişkin olarak izlenmesi gereken etik kuralların belirlenmesi oldu. Bu çerçevede bir alt komisyon kurulması ve bu komisyonun çalışarak ortak etik ilkeleri belirlemesi konusunda bir karar çıktı” dedi.

Dursun, spor programlarının sunumu konusunda rahatsızlık oluşturabilecek durumları denetleyecek bir komisyon oluşturduklarını anlatarak, “TVYD, RTÜK, TFF, MHK, Spor Genel Müdürlüğü ve TSYD'den birer temsilci, İlker Yasin, Faik Çetiner, Serhat Ulueren ve Mehmet Şeyho'nun yer alacağı bir komisyon kuruldu. Bu komisyon, spor programlarının sunumu konusunda rahatsızlık oluşturacak konuların izalesiyle ilgili bir takım etik kurallar belirleyecekler. Mevcut yayınlar rahatsızlıklarını olduğunu gibi sürdürürse RTÜK'ün zaten yasadan kaynaklanan yetki ve sorumlulukları var. Bunlar kullanıyoruz, kullanmaya da devam edeceğiz. Komisyonun cezalandırması söz konusu değil. Sadece etik ilkeleri belirleyecek. Onun dışında bir yetkisi olmayacak. Bu ilkelere herkes uyarsa problemlerin azalacağını umuyoruz” şeklinde konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.