banner461
banner195

Sporun Sevgi Ruhu, Sahada Kaybedilmemeli

Bölgesel Amatör Ligi 6. Grupta Kırşehir’de yaşanan çirkin davranışlara Nevşehir’de tepkiler devam ediyor. Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, sevgi, dostluk ve kardeşliğin pekişmesinde en önemli güçlerden biri olan sporun, kendini bilmez bazı kişilerce ayaklar altına alınmasına asla izin verilmemesi gerektiğini belirtti.

Sporun Sevgi Ruhu, Sahada Kaybedilmemeli
27 Mart 2014 Perşembe 09:46

banner143
banner134

 Bölgesel  Amatör  Ligi 6. Grupta Kırşehir’de yaşanan çirkin davranışlara Nevşehir’de tepkiler devam ediyor. Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, sevgi, dostluk ve kardeşliğin pekişmesinde en önemli güçlerden biri olan sporun, kendini bilmez bazı kişilerce ayaklar altına alınmasına asla izin verilmemesi gerektiğini belirtti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver yaptığı açıklamada, Yeşil Kırşehirspor-Nevşehirspor karşılaşmanın bitiminde sporun  sevgi dilini kavrayamayan bir grup tarafından sahalarda görmeye alışık olunmayan davranışların sergilendiğini belirterek spor hukukuna da yakışmayan davranışların asla cezasız bırakılmaması gerektiğine inandıklarını bildirdi.

Spor da şiddetin asla yerinin olmadığı düşüncesini öteden beri taşıdıklarını vurgulayan Ünver “ Egolarının tatminini,  spor karşılaşmalarında küfür ederek ,bağırarak, sahaya inip sporculara saldırmak suretiyle yerine getirebilecekleri gibi saplantılı ve psikolojik travma içerisinde oldukları izlenimi veren holigan bir grup tarafından ortaya konulan bu davranışları ,Ahi Evran gibi bir büyük toplum önderine sahip bir şehire yakıştıramadım. Spor  toplumlarda dostluk, kardeşlik ve barışın tesis edildiği önemli dinamik güçlerden birisidir. Bu tür karşılaşmalarda hiç de görmeye alışık olmadığımız görüntüler bizleri üzüyor.Ümit ediyorum ki bu ve benzeri  psikolojik sorunlu olduğu izlenimi veren insanlara gerekli yaptırımlar uygulanır. Nevşehir ve Kırşehir’in spordaki dostluğunu zedelemeye yönelik bu tür çirkin hareketlerde karşılığını bulur düşüncesindeyim. Sporun sevgi ruhumun sahada kaybedilmemesi gerektiğine inanıyorum. Bir kez daha bu gelişmeden duyduğum üzüntüyü dile getiriyor, saldırıya uğrayan sporcu kardeşlerimizin her zaman yanında olduğumuzun bilinmesini istiyorum."dedi” 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.