banner461
banner195

Yamaç Paraşütleri Nevşehir'in Acıgöl ilçesi Semalarında Uçacak

Yamaç paraşütü sporunun dünyada düzenlenen en büyük organizasyonu 'Paragliding World Cup Yamaç Paraşütü Dünya Kupası' Aksaray’da start aldı.

Yamaç Paraşütleri Nevşehir'in Acıgöl ilçesi Semalarında Uçacak
25 Ağustos 2016 Perşembe 15:44

banner143
banner134
Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi'nin katkıları ile 2014 yılında Yamaç Paraşütü Festivali, 2015 yılında Hasandağı XC Open Yamaç Paraşütü Türkiye Kupası Şampiyonası yapılmıştı.

Başarıyla gerçekleştirilen bu organizasyonların ardından, uluslararası boyutta dünyanın en büyük yamaç paraşütü organizasyonu olan 'Paragliding World Cup, Yamaç Paraşütü Dünya Kupası' gerçekleştiriliyor.

22-28 Ağustos 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek uçuşlarda 100’ü yabancı toplam 200 pilot katıldı. İlk uçuşlar Hasandağı eteğinden gerçekleştirildi. Hazırlıkların ardından paraşütleri ile havalanan pilotlar, Aksaray semalarında muhteşem bir görüntü oluşturdu. Uçuşu gerçekleştiren paraşüt pilotları, 5 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara'daki Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmek isteyen darbeci general Semih Terzi'yi öldürdükten sonra şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir'in Niğde’deki Çukurkuyu köyüne iniş yaptı.

Uçuşların dördüncü gününde pilotların Nevşehir'in Acıgöl ilçesine iniş gerçekleştirileceği belirtildi.

Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen şampiyona, 28 Ağustos'ta ödül töreni ile sona erecek.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.