banner461
banner195

Yüzme Sporları Spora Başlama Yaşını Düşürecek

evşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, ilimiz genelinde spora başlama yaşının giderek düştüğünü söyledi.

 Yüzme Sporları Spora Başlama Yaşını Düşürecek
16 Ekim 2014 Perşembe 14:52

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, ilimiz genelinde spora başlama yaşının giderek düştüğünü söyledi.

Geçtiğimiz aylarda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Jimnastik faaliyetlerine hız verilmesi ve bu amaçla bir Antrenörün de görevlendirilmesiyle birlikte ilimizde spora başlama yaşının 5’e kadar düştüğünü belirten İl Müdürü Ünlüer, görevlendirilen antrenörün anaokulların da eğitim verdiğini ifade etti.

Jimnastik ve Atletizm gibi sporun ana dallarında spora başlama yaşının giderek düşmesine karşın diğer spor dallarında spora başlama yaşının spor dallarına göre 9’a kadar düşürüldüğünü söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, tamamlanacak olan yarı olimpik yüzme havuzunun faaliyete geçmesiyle birlikte yüzme branşında da küçük yaştaki çocukların spora yönlendirileceğini, bu spor dalıyla birlikte ilimiz genelinde spora başlama yaşının daha da düşebileceğini ifade etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.