banner461

Bayramda telefon hatları neden çekmedi ve çalışmıyor?

Korona virüs salgını sebebiyle sokağa çıkma yasağı uygulanan Nevşehir'de Ramazan Bayramı'nı evlerinde geçirmek zorunda kalan vatandaşlar yakınlarına cep telefonu ile ulaşmakta zorluk çekti.

banner15
Bayramda telefon hatları neden çekmedi ve çalışmıyor?
24 Mayıs 2020 Pazar 23:44

banner143
banner134

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmayan Nevşehirli vatandaşlar, eş dost ve akrabaları ile görüşerek bayramlaşmak için cep telefonlara sarılınca GSM şirketlerinin şebekeleri yanıt veremedi.

Türkiye genelinde Ramazan Bayramının ilk gününde gerçekleşen yoğun arama trafiği GSM şirketlerinin hatlarını kilitledi. Çok sayıda şikayet gelmesi üzerine de GSM şirketleri de konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamalar:

Türk Telekom, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: Diğer operatörlere doğru yaptığınız aramalarda yaşanan sorun, Türk Telekom kaynaklı değildir. Türk Telekom kullanıcılarının kendi aralarında yaptıkları aramalarda hiçbir sorun yaşanmamaktadır.

Turkcell sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:  "Turkcell’lilerin diğer Turkcell’li kullanıcılara doğru yaptıkları aramalarda herhangi bir aksama bulunmamaktadır. Şebekemizden diğer operatörlere yönelik gerçekleşen aramalarda ise Turkcell kaynaklı olmayan kesintiler meydana geldiği görülmektedir."

Vodafone Türkiye sosyal medya şu açıklama yapıldı: "Diğer operatörler yönüne yaptığınız aramalarda problem yaşıyor olabilirsiniz. Sorun Vodafone kaynaklı değildir."

Kaynak: ajanslar 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.