banner461
banner195

Turizmi 10 Aya Çıkardık

Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Ahmet Tok, Kapadokya bölgesindeki turizmi 10’aya çıkardıklarını ifade ederken, yılın tamamında bölgenin dolması için çalışmalarda bulunduklarını söyledi.

Turizmi 10 Aya Çıkardık
07 Şubat 2014 Cuma 10:54

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Ahmet Tok, Kapadokya bölgesindeki turizmi 10’aya çıkardıklarını ifade ederken, yılın tamamında bölgenin dolması için çalışmalarda bulunduklarını söyledi.

Son yıllarda Kapadokya bölgesi turizminin ciddi manada çeşitlendiğini ifade eden Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Tok, “Kapadokya'da 1-2 tane balon firması varken şimdi 20 tane balon firması burada faaliyet gösteriyor. 120 tane balonumuz var. Her sabah 80 tane balonu havada görmek mümkün. Yani artık balon için de ayrıca gelen ziyaretçiler oluyor. Turistler Kapadokya'yı görmenin yanında buraya alışveriş ve eğlence için de geliyorlar. Bilindiği gibi en güzel halılar bu bölgede dokunuyor. Çanak, çömlekten, sema gösterilerine kadar pek çok şey var. Yine gastronomik ürünler, festivaller bölgenin turistik çeşitliliğini artırıyor. Asmalı Konak dizisi çekildiği dönem Kapadokya'ya ilgi arttı. Burada ne mısır yetiştirebildiler ne kestane ne ekmek ne de dondurma... İnanılmaz bir talep oluştu. Gelip yer bulamayıp günübirlik kalıp dönen yerli turistler oldu. 1980'li yıllarda yerli turist yüzde 1-2 seviyelerindeyken şimdi yüzde 20'nin üzerinde yerliler var. Özel olarak bu bölgeye iş yapan acentelerimiz bulunuyor. Kapadokya'nın yüksek sezonu mart, nisan, mayıs aylarıdır. Bu ayları eylül, ekim ve kasım takip eder. Biz sezonu yaklaşık 10 aya kadar çıkardık. Aralık ile Şubat arasındaki boşluğu doldurmaya çalışıyoruz” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.