banner461
banner195

Flor Vernik Uygulaması Yapılacak

Nevşehir Halk Sağlığı Müdürü Mahmut Aydın, Ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerine yönelik il genelinde 20 bin öğrencinin ağız ve diş sağlığı eğitimi ve taramasının tamamlandığını, diş ve diş eti hastalıklarının en sık rastlanan sağlık sorunu olduğunu bildirdi.

Flor Vernik Uygulaması Yapılacak
23 Temmuz 2015 Perşembe 12:17

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Halk Sağlığı Müdürü Mahmut Aydın, Ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerine yönelik il genelinde 20 bin öğrencinin ağız ve diş sağlığı eğitimi ve taramasının tamamlandığını, diş ve diş eti hastalıklarının en sık rastlanan sağlık sorunu olduğunu bildirdi.

Halk Sağlığı Müdürü Aydın, “Diş çürükleri toplumumuzda yaygın olarak görülen sistemik hastalıklara da sebep olabilen ve uygulanacak koruyucu önlemler ile oluşması engellenebilecek hastalıklar arasındadır. Diş çürükleri genellikle küçük yaşlarda başlamaktadır. Bu nedene erken dönemlerde tedbirlerin alınması gerekmektedir. Diş çürüklerinden korunmalarda diş fırçalama, düzenli ve sağlıklı beslenme, diş hekimi kontrolü ve flor uygulamaları çok önemlidir. Bakanlığımızca yürütülen bu programda da en kısa sürede flor vernik uygulaması başlayacaktır” dedi. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.