banner461
banner195

Nevşehir’de Aç Kalan Yaban Domuzları Köye İndi

Nevşehir'in Gülşehir ilçesine bağlı Eskiyaylacık köyüne inen yaklaşık 30 yaban domuzundan 6'sı, köylülerce av tüfeğiyle vuruldu.

Nevşehir’de Aç Kalan Yaban Domuzları Köye İndi
08 Aralık 2012 Cumartesi 13:02

banner143
banner134

 Nevşehir'in Gülşehir ilçesine bağlı Eskiyaylacık köyüne inen yaklaşık 30 yaban domuzundan 6'sı, köylülerce av tüfeğiyle vuruldu.

 Nevşehir de Bir köyü Yaban Domuzu Bastı...

Hırka Dağı eteklerindeki köyün içinde yaban domuzu sürüsü gören vatandaşlar, av tüfeklerini alarak köpekleriyle birlikte sürüyü köyden uzaklaştırmaya çalıştı. Yaklaşık 30 yaban domuzundan oluşan sürüye ateş açan köylüler, 6 domuzu vurdu.

 

Köy muhtarı Ahmet Efe, son 10 yılda domuz sayısının hızla arttığını, bu durumdan tedirgin olduklarını söyledi.

 

Domuzların yaz mevsiminde arazideki üzüm bağları ve kabak bahçeleriyle sebze ve meyvelere zarar verdiğini belirten Efe, "Kış mevsiminde arazide yiyecek bulamayan domuzlar, sürü halinde köye iniyor. Mevsimin ilk karı yağdı, böyle istilaya uğradık. Kışın sert geçeceği dönemlerde ne yapacağız, bilmiyoruz. Çocuklarımıza da saldırma ihtimali olan domuz sürülerinden tedirginiz" dedi.

 

Köy halkından Özkan Koç da, "Yazın üzüm ve meyvelerimizin tadına ilk önce domuzlar bakıyor. Kışın ise köyü istila ederek bizlere korkulu anlar yaşatıyorlar. Yetkililer bir an önce önlem alsın" diye konuştu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevşehir - 6 yıl önce
bence bu kötü hayvanlar, patates böceği, deli dana hastalığı, kuş gribi, domuz gribi ve kene bunlar bizler üzerinde oynanan oyunlar araziye kimler bıraktı ise bunlarla bizi mücadeleye mahkum bırakıp oyalıyorlar bu konu daha ayrıntılı aslında