banner461

Demir’den yarıyıl tatili tavsiyeleri

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, okulların yarı yıl tatiline girmesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

banner503
Demir’den yarıyıl tatili tavsiyeleri
18 Ocak 2020 Cumartesi 13:17

banner143
banner134

Demir, “Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrenci, öğretmen, idarecilerimiz, tüm eğitim çalışanlarımız ve velilerimizin özverili çalışmalarıyla 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının birinci dönemini tamamlamış bulunmaktayız. Bugün, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının Birinci döneminde 349 okulumuzda 4.576 öğretmenimizin rehberliğinde, eğitim öğretim gören 60.966 öğrencimiz karnesini alarak tatile girecektir. Yolumuz, ilim, irfan ve insanlık sevgisi üzerine kurulmuştur" diyen marifet ve hakikat nuru ve ruhuyla bezenmiş¸ özü sözüyle hemhal olmuş gönül insanı, Hacı Bektaşi Veli'nin çağrısı ile başlayan eğitim hikâyemizde, ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasında kilit rol oynayacak, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımını insanlık hayrına sarf edebilen bilime sevdalı, kültüre meraklı, duyarlı, nitelikli, ahlaklı, geleceğin mutlu çocuklarını yetiştirmek için Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Nevşehir'de eğitim kalitesini daha ileriye taşımak için çalışıyoruz.

Kıymetli Meslektaşlarım, Sizler; geleceğin liderleri öğrencilerimize ufuk açan, yol göstererek aydınlatan hikâyemizin başkahramanlarısınız. Emanetiniz olan öğrencilerimizin; sosyal, zihinsel ve ruhsal yönleriyle gelişmelerine sağladığınız katkı, verdiğiniz emek her şeyden önemli ve değerlidir. Ülkemizin teminatı ve geleceğimizi şekillendirecek mutlu bireyler yetiştirme yolunda sabır, emek, samimiyet ve fedakârlık isteyen eğitim öğretim sürecinde özveriyle çalışarak geldiğimiz bu dönemin sonunda sizlere yürekten teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle İlimizde bir eğitim öğretim yarı döneminin başarılı bir şekilde tamamlanmasında bizlere her zaman büyük katkı sağlayan İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personellerine, okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve tüm eğitim çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. 

Değerli Velilerimiz, Öğrencilerimizin karnelerinde mutlu olacağımız sonuçlarla karşılaşabileceğimiz gibi, bizi üzen istemediğimiz sonuçlarla da karşılaşabiliriz. İyi notlar ya da kötü notlar, öğrencilerimizin tamamen başarılı ya da başarısız olduğunun bir göstergesi değildir. Öğrencilerimizin karneleri, eksikliklerinin nerede olduğunu görmemizi sağlayan bir araçtır. Nitekim öğrencilerimizin karnesindeki notlar sadece öğrencilerin durumunu değil, genel olarak hepimizin eğitimdeki çabalarını göstermektedir. Bu yüzdendir ki düşük notlardan sadece öğrencilerimizi sorumlu tutmak, çözüme ulaştırmaz yerine sorunun devamına yol açar. Çocuklarımıza hoşgörü, sevgi ve sabırla yaklaştığınızda notlarının yükseldiğini göreceksiniz. Çocuklarımıza gereken desteği ve güveni verdiğimizde daha başarılı olacaklardır. Eğitimde, bazen karşımıza çıkacak sorunlarla yılmadan, sabırla yol alarak başarılı olabiliriz. 

Sevgili Öğrenciler, Karnenizi almak için bütün bir dönem boyunca çok çalıştınız. Her birinizi gayretinizden ve çalışmalarınızdan dolayı kutluyorum. Karne notlarınız nasıl olursa olsun, geleceğe dair umudunuzu, cesaretinizi; yapabileceğinize dair inancınızı ve güveninizi hiç yitirmeyin. Bu tatil dönemini öğrencilerimizin bol bol kitap okuyarak, sanat ve spor aktiviteleriyle değerlendirerek ve aile saadet ve sıcaklığıyla dinlenerek geçirmesi umuduyla; tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize sağlıklı, huzurlu bir tatil diliyorum.


Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.