banner461

KOP Proje havuzu bilgilendirme toplantısı yapıldı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan, KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP) ve KOP Kırsal Kalkınma (KOP KIRSAL)  Rehberlerinin yayınlanması sebebiyle 2020 Yılı 'KOP Proje Havuzu' bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

banner503
KOP Proje havuzu bilgilendirme toplantısı yapıldı
16 Ocak 2020 Perşembe 11:16

banner143
banner134

Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde düzenlenen toplantıya, Kop İdaresi Başkanı İhsan Bostancı Ve Proje Ekibi, İl Tarım Ve Orman Müdürü Okan Yılmaz, Müdür Yardımcısıları Gürol Çetin Ve Necmettin Sapmaz, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan Çiçek Ve Prof. Dr. Halil İbrahim Oğuz İle Akademik Personeller, Ziraat Odası Başkanı Mahmut Çalışkaner, Tarımsal birlik ve kooperatif başkanları, Şube ve İlçe Müdürleri, Teknik ve Sağlık personeller ile ilgili üreticiler katılım sağladı.

KOP Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı yaptığı konuşmada Sürdürülebilirlik ilkesi çerçevesinde hazırlanan, yenilikçilik esaslarına dayanan, katma değeri artırıcı, sosyal etkisi olan ve bölge ihtiyaçlarını gözeten projelerin desteklenmesi için KOP Proje Havuzunun hayata geçirildiğini ifade ederek katma değeri yüksek faaliyetlere de büyük önem verdiklerini belirtti.

İl Tarım ve Orman Müdürü Okan Yılmaz ise Nevşehir'in KOP Kapsamına alınması ile birlikte bütçesi 7,5 Milyon olan ve bölgede önemli görülen 12 projenin tamamlandığını, 8 projenin ise uygulanmasına devam edildiğini söyleyerek bölgenin ihtiyaçlarını gözeten projelerin oluşturulması için kurum olarak gayret gösterileceğini bildirdi.

KOP İdaresi Proje Ekibi tarafından gerçekleştirilen sunumların ardından katılımcıların soruları cevaplandırılarak  02 Mart 2020 tarihine kadar projelerin kabul edileceği ifade edildi. 


Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.