banner461

Uçhisar Coğrafi Dokusu İle Bütünleşen Görünüme Hazırlanıyor...

Nevşehir merkez ilçeye bağlı Uçhisar kasabasında ana cadde ve yol üzerinde doğal bütünlüğü bozan duvarlar restore edilecek. Ayrıca kasaba içindeki ana arterlerinin aydınlatma konusunda iyileştirme gerçekleştirilecek.

banner15
Uçhisar Coğrafi Dokusu İle Bütünleşen Görünüme Hazırlanıyor...
28 Ekim 2020 Çarşamba 17:14

banner143
banner134

Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü ve mahalle muhtarlarının işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilen projede, Uçhisar kasabası ana cadde ve yol üzerinde doğal bütünlüğü bozan duvarlar restore edilecek. Ayrıca kasaba içindeki ana arterlerinin aydınlatma konusunda iyileştirme gerçekleştirilecek. 

Belediye Başkanı Osman Süslü’nün kentsel dönüşüm projeleri arasında yer alan sokak yenileme çalışması ile turistik kasabanın daha estetik ve coğrafi yapısına uygun bir görünüm kazanması planlanıyor.

İşte Uçhisar'da çalışma yapılacak cadde ve sokaklar:

• Adnan Menderes Caddesi
• Turgut Özal Caddesi
• Fatih Caddesi
• Hacı Alibey Caddesi
• Karlık Sokak

Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Her yıl binlerce turist ağırlayan kasabamızın coğrafi ve tarihi dokusuna uygun bir görünüm vermek için başlattığımız projeyi en kısa zamanda bitirmeyi planlıyoruz. İleri ki dönemlerde de gerekli görülen yerlerde benzer çalışmalar yapılacaktır. Kentsel dönüşüm çalışması olarak sürdürdüğümüz projeye destek veren kasabamız mahalle muhtarlarına ve belediye meclis üyelerimize teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.  

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.