Erasmus+ Programı kapsamında Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarakMesleki Eğitim ve Okul Eğitimi Akreditasyonu 2023 yılı sözleşmeleri imzalandı.

2023 yılı Erasmus+ Okul Eğitimi ve Mesleki Eğitim Akreditasyonu Konsorsiyum üyesi okulları belirlenmiştir. Mesleki Eğitim Akreditasyonu kapsamında 13 okul, Okul Eğitimi Akreditasyonu Konsorsiyumunda 19 okul yer almakta.

Avrupa genelinde profesyonel ağların geliştirilmesinin desteklemesi, içerme, çeşitlilik, hoşgörü ve demokratik katılım değerlerinin teşvik edilmesi; Avrupa mirası ve çeşitlilikteki zenginlik hakkında bilgi edinilmesi; Avrupa öğretim ve öğrenim boyutunun güçlendirilmesini amaçlayan akreditasyon hareketliliklerinin tanıtımı ve başvuru sürecine ilişkin bilgilendirme toplantısı Konsorsiyuma üye okullarımızda Ar-Ge birimi tarafından gerçekleştirildi.

Bilgilendirme toplantılarında öğretmen ve öğrencilere yapılabilecek hareketlilikler olan İşbaşı Gözlem, Kurs, Refakat, Öğretme Görevlendirmesi, Hazırlık Ziyareti, Staj, Kısa Dönem Öğrenci Grup Haraketliliği, Mesleki Eğitim Öğrencilerinin Uzun Dönem Hareketliliği hakkında sunum yapıldı.

Ayrıca, hareketliliklere katılmak için başvuruların nasıl yapılacağı, hangi kriterlere dikkat edileceği konularında bilgi verildi. Bilgilendirme toplantılarına 400 idareci ve öğretmen katıldı.