Nevşehir Valisi Ali Fidan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız  Prof. Dr. Vedat Işıkhan’ın başkanlığında 81 İl Valilerimizin katılımları ile video konferans yönetimiyle gerçekleştirilen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısına katıldı.

Video konferans sistemi (VKS) yöntemiyle bütün illerde eş zamanlı gerçekleşen toplantıda İl İstihdam ve Meslekî Eğitim Kurulunun daha aktif hale gelmesi konusuna değinen Bakan Işıkhan, Valilerimizin Başkanlığında toplantıların yapılmasının önemini ifade etti. 

Meslekî Eğitim ve Kursların önemli olduğunun altını çizen Bakan Işıkhan, İşsizlik kadar da kayıt dışı istihdamın önüne geçmek için çaba sarf edildiğini dile getirdi. 


Bakan Işıkhan’ın VKS ile yaptığı toplantı sonrası Nevşehir İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) Toplantısı Vali Ali Fidan başkalığında devam etti. 

 
Vali Fidan toplantının açılışında yaptığı konuşmada, “2024 yılının 2. Dönem İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısında alacağımız kararlar ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.