Nevşehir’de, 14 Mayıs 2023 Pazar 13. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 87,07 oy oranıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a en fazla desteği veren ilçe Acıgöl oldu. 

Acıgöl, bu rekoru yine kimseye bırakmadı...

Nevşehir ilçeleri arasında rekor kıran Acıgöl yüzde 87,07 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verilmesi Acıgöl’de coşkuyla kutlandı. Cumhurbaşkanı Seçimlerinde Nevşehir’in Acıgöl ilçesi diğer ilçeleri geride bırakarak yüzde 87,07 oranla Recep Tayyip Erdoğan dedi.

Başkan Ertaş'tan Acıgöl halkına özel teşekkür

Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, 14 Mayıs seçimlerinin Türk siyasi tarihinde en yüksek katılımın sağlandığı seçimlerinden biri olduğunu ifade ederek; “14 Mayıs seçimleri Aziz milletimizin basiret ve ferasetiyle Türkiye genelinde olduğu gibi Acıgöl’e yakışır bir şölen havası içinde gerçekleştirildi” dedi.

Acıgöl halkına yürekten teşekkür ettiğini söyleyen Başkan Ertaş; “Acıgöl’ümüz bir kez daha liderine, partisine ve Cumhur İttifakına güçlü bir destek vermiştir. Kıymetli Acıgöllühemşerilerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

AK PARTİ VE ERDOĞAN YİNE ZİRVEDE

Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, sözlerini şu ifadelerle sürdürdü; “Milletimiz; Kandil’den, Pensilvanya’dan, sosyal medya mecralarından ve yabancı dergi kapakları üzerinden yapılan siyaset mühendisliklerine rağmen özgür iradesi ile dünya lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktı. Türkiye’nin kaderini oyladığımız 14 Mayıs seçimlerinde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49,50 oy oranıyla, en yakın rakibine büyük fark atarak sandıktan açık ara birinci çıkmıştır. Acıgöl ilçemiz ise Cumhurbaşkanına en çok oy veren ilçeler içerisinde yer aldı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de çoğunluğu Cumhur İttifakına vererek bize ve İttifakımıza güvendiğini, inandığını, geleceğini burada gördüğünü teyit etmiştir. 14 Mayıs’ta sandığa giderek, özgür iradelerini yansıtan tüm vatandaşlarımıza, yurtdışıyla birlikte 56 milyon insanımızın her birine katkıları ve saygıdeğer oyları için teşekkür ediyorum. Emeğini esirgemeyerek, gecesini gündüzüne katan İlçe Başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerimize, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkan ve üyelerimize, Belde Başkan ve üyelerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclis Başkanımıza ve üyelerimize, sandık kurulu üyelerimize, sandık müşahitlerimize, mahalle başkanlarımıza, okul sorumlularımıza, güvenlik güçlerimize teşekkür ediyorum.”

‘İKİNCİ TURDA TARİHİ BİR OY BEKLİYORUZ’

Acıgöl’ün ikinci tur seçiminde yine rekor bir oyla Cumhurbaşkanına destek vereceğine inandığını vurgulayan Başkan Ertaş, “Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılan açıklamalara göre en yakın rakibimizle aramızdaki 2 buçuk milyon oy farkına rağmen Cumhurbaşkanı seçimi, ikinci tura kalmıştır.

AK Parti olarak 21 yıldır bizim için seçim çalışması, seçimin bittiği günün ertesi günü başlar. Durmak yok, yola devam diyerek Türkiye Yüzyılı vizyonumuz doğrultusunda 28 Mayıs için bugünden itibaren çalışmaya başladık.

Milletimiz şaşmaz ferasetiyle, bu sefer daha güçlü bir şekilde Sayın Cumhurbaşkanımıza destek verecektir. Hangi siyasi partiye gönül verirse versin tüm vatandaşlarımızın oyuna talip olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. İkinci turda zaferimizi taçlandırarak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı rekor bir oyla yeniden Cumhurbaşkanı yapacağız. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Acıgöl’ümüz için, Türkiye için, durmadan, yorulmadan, aşkla çalışmaya devam edeceğiz. ‘Doğru Zamanda Doğru Adamla’, durmak yok yola devam” diye konuştu.

ACIGÖL:

GENEL DURUM

AÇILAN SANDIK ORANI
%100,0
TOPLAM SANDIK 43
AÇILAN SANDIK 43
TOPLAM SEÇMEN 14.023
KULLANILAN OY 12.804
GEÇERLİ OY 12.467
KATILIM ORANI %91,31
ACIGÖL İLÇESİ
ADAY ALDIĞI TOPLAM OY OY ORANI
Recep Tayyip Erdoğan 10.855 %87,07
Kemal Kılıçdaroğlu 1.190 %9,55
Sinan Oğan 370 %2,97
Muharrem İnce 52 %0,42