Nevşehir'in Acıgöl lçesinde Cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları kapsamında düzenlenen etkinlikler devam ediyor. 

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı münasebetiyle ; Acıgöl ilçemizde Acıgöl Kaymakamlığı koordinesinde Acıgöl Belediye Başkanlığı’nın destekleri  ile  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığının katılımlarıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Bu etkinlikler kapsamında 100. Yıl Yürüyüşü, Spor Müsabakaları ve Halk Konseri düzenlendi. Etkinliklere Acıgöl halkının ilgisi büyük oldu.

Yapılan halk konserinde Solist -Sude Naz Ulukuş ,  Bass/Davul - Yılmaz Özgirgin , Bağlama-Ferdi Akbaş ve Gitar-Serkan Nuri Can günün anlam ve önemine uygun eserlerden oluşan konserle etkinlikleri taçlandırdılar.

100. Yılı coşkuyla kutladıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Semih Kırım, "Acıgöl Kaymakamlığı koordinesinde düzenlenen olduğumuz etkinliklerimize Acıgöl Belediye Başkanlığı destek veriyor. Acıgölümüz ve Cumhuriyetimize layık olduğu şekilde etkinliklerimiz coşkuyla devam ediyor. Düzenlenen proğrama katılan herkese teşekkür ediyorum.

Bu vesile ile Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarının ve Cumhuriyetimizin kuruluşundan günümüze kadar geçen sürede vatan için canlarını veren şehitlerimizi saygı, sevgi, rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun."" dedi.