“100. Yaşın Kutlu Olsun Türkiye’m”
 
Cumhuriyetimizin 100. yılında, cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına yeniden diriliş, istiklal ve istikbal ruhuyla 85 milyon vatandaşımızla tek yürek olarak ilerliyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. Birlik, beraberlik, üretim, istihdam, huzur, bereket ve güçlü bir gelecekle ‘Türkiye Yüzyılı’ bizi bekliyor. Dirayeti, dik duruşu, çalışkanlığı ile Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin hem sahada milli gücümüzle, yerli ve milli savunma sanayimizle hem de diplomasi yoluyla uluslararası ilişkilerde kazanmasında liderlik etmektedir, bu bağlamda şahsım ve aziz milletim için kendilerine minnetlerimi ve şükranlarımı sunmayı bir kez daha borç bilirim.
 
​Ay yıldızlı şanlı bayrağımızın gölgesinde mazlumların ve mağdurların hamisi Türkiye, dünyanın merhamet eli, zalimin de hasmı olmaya devam edecektir. 100 yıl önce istiklal ve istikbal mücadelemizde Türkiye’nin bekası söz konusu olduğunda canımızın, malımızın, evladımızın, makamlarımızın hiçbir hükmü olmadığını gösterdik. Bugün güçlüyüz, yarın daha da güçlü olacağız. Bizim sevdamız ‘Güçlü Türkiye’dir. ‘Türkiye Yüzyılı’ hedefimizde yerli ve milli imkânlarımızla bilimin, teknolojinin, üretimin yüzyılında tüm vatandaşlarımızın güçlü yarınları için hep birlikte çalışıyoruz.
 
​Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına diriliş ruhuyla girerken önümüzdeki ikinci yüzyıl, sürdürülebilirliğin yüzyılı, ‘Türkiye Yüzyılı’ olacaktır. Türk milleti olarak bir ve beraber oldukça Allah’ın izniyle bize hiçbir fani güç galebe çalamaz. Terörle haklı ve kararlı mücadelemiz terörün kökü kaynağında kurutulana kadar devam edecektir. Baskı, tehdit, yaptırım, dayatma, gündem belirleme çalışmaları eski Türkiye üzerinde oynanan oyunların piyonuydu; rol biçilen değil, yön veren, yeni ve güçlü Türkiye’ye dünya alışmalı artık. ‘Türkiye Yüzyılı’, bu bağlamda geleceğimizin teminatı gençlerimizin de yüzyılı olacaktır.
 
Ülkemizin bağımsızlığı, milletimizin birliği ve bütünlüğü uğruna canlarını hiçe sayarak ölüme koşan, bu mukaddes toprakları bize emanet eden, kanıyla, canıyla bu toprakları vatan kılan, kahraman şehitlerimize, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e rahmet; fedakâr gazilerimizi de minnet ve şükran duygularımla yâd ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızın 100. yılı kutlu olsun. Kahraman milletimize selam, saygı, minnet ve dua ile…

Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ
25-26-27. Dönem AK Parti Nevşehir Milletvekili