31 Mart 2024 Yerel seçimlerde AK Parti'den yeniden aday gösterilmeyen Çat Belediye Başkanı İbrahim Ertürk, yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

Kıymetli Hemşehrilerim;

31 Mart 2019 Mahalli idareler seçimlerinde Partimize ve Bize göstermiş olduğunuz teveccüh ile Rabbim o tarihten beri gece gündüz demeden kıt imkanlar ile sizlere hizmet etmeyi bize nasip etti, 31 Mart 2024 tarihine kadar da aynı şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli idareler seçimi için AK Parti Genel Merkezimiz tarafından Kasabamızdan partimizin adayı olarak Hüseyin Çetinkaya arkadaşımız gösterilmiştir. Kendisine başarılar diliyorum.

Kıymetli Hemşehrilerim; aday adaylığımız sürecinde Kasabamızda yapılan telefon anketlerinde ve yüz yüze yapılan anketlerde şahsıma göstermiş olduğunuz ilgi ve alakalarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.

Görevi devraldığımız ilk günden beri sizlere hizmet noktasında desteklerini esirgemeyen öncelikle Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'a, AK Parti İl Başkanımıza, Milletvekillerimize, özellikle Belediye Meclis üyesi arkadaşlarımıza ve Belediye Personellerimize de çok teşekkür ederim.

Ayrıca, akşamdan beri zahmet edip evime kadar gelen, telefon açarak veya mesaj göndererek hal hatır soran tüm dost, akraba ve hemşehrilerimize de çok teşekkür ederim."

İbrahim ERTÜRK
Belediye Başkanı